ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні Всесвітній день боротьби з меланомою

|

Швидка 4 РСьогодні, 14 травня 2015 року – Всесвітній день боротьби з меланомою. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

За даними ВООЗ щороку в світі реєструється більше ніж 200 тисяч випадків захворювання меланомою, з яких приблизно чверть закінчуються смертю. З метою привернення уваги до зазначеної проблеми, ВООЗ виступила ініціатором щорічного проведення Всесвітнього дня боротьби з меланомою.

В країнах Європи ця ініціатива реалізується у травні в рамках кампанії «Євромеланома» («Euromelanoma»), що стартувала в Бельгії в 1999 р. Зараз цю кампанію підтримують 26 країн-учасниць. У 2009 році до них приєдналася і Україна. Основне завдання ініціативи ВООЗ в рамках даного проекту – знизити рівень смертності від меланоми шляхом підвищення освіченості населення, а також звернення уваги лікарів на проблему онкологічних захворювань шкіри.

Найчастіше на переродження родимки у меланому впливає надмірне перебування на сонці. Чим більше шкіра знаходиться під впливом сонячного випромінювання, тим більше ризик переродження родимки. Важливо також пам’ятати, що ніжну дитячу шкіру слід особливо ретельно захищати від сонячних опіків. Отримані ще в дитячому віці опіки збільшують вірогідність розвитку меланоми в більш старшому віці.

Профілактика злоякісної меланоми зводиться до своєчасного видалення вроджених або набутих родимок, що травмуються, а також до найсуворішої заборони видалення, припікання або інших маніпуляцій з різних видів родимками, бородавками та іншими шкірними пухлинами.

Для полегшення виявлення симптомів хвороби існує спеціальна абревіатурна таблиця, яка допомагає стежити за станом невусів «АККОРД», де:

А – асиметрія (родимку умовно можна розділити на 2 рівні частини);

К – краї (повинні бути рівні);

К – кровоточивість;

О – окрас (рівномірний);

Р – розмір (чим більша родимка, тим небезпечніша);

Д – динаміка (любі зміни – колір, краї, тріщини, тощо).

Зауважмо, що на Львівщині з 15 по 30 квітня проводились дні діагностики раку шкіри у населення. За цей час оглянуто понад 16 тисяч мешканців Львівщини, у яких виявлено 15 випадків меланоми, 44 випадків раку шкіри та 127 випадки інших злоякісних пухлин шкіри. Усіх хворих скеровано у Львівський онкоцентр на дообстеження та лікування.

Медики закликають – вчасно звертайтесь до лікарів та не нехтуйте своїм здоров’ям!

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...