ОСТАННІ НОВИНИ

Демобілізованих не мають права повторно призивати раніше, ніж через 6 місяців з дня звільнення зі служби

|

_DSC0580ГоловнаДо Центру правового захисту учасників АТО надходить все більша кількість звернень демобілізованих військових, яким повторно прийшли повістки з’явитись до військомату. Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» повторно призвати на службу демобілізованого військового можна не раніше, ніж через 6 місяців з дня звільнення. Про це повідомив народний депутат України Ігор Васюник, інформує прес-служба нардепа.

«Зараз триває четверта хвиля мобілізації. Багатьох військових, призваних під час першої хвилі, вже демобілізовано. Відповідно зросла кількість звернень за допомогою до нашого Центру. Зокрема, почастішали випадки, коли військовим, звільненим з служби у запас, знову прийшли повідомлення з’явитись у військкомат. Відповідно до закону, це можна робити не раніше як через шість місяців. До шести місяців можуть бути мобілізовані  лише за їх згодою», – наголосив Ігор Васюник.

Окрім того, юристи Центру правового захисту учасників АТО зазначають, що під час кожної чергової хвилі мобілізації/демобілізації або ухвалення змін до законодавства зростає не лише кількість звернень військових та їхніх родичів, а й характер звернень. Зокрема, військові з АТО та рідні зараз найбільше цікавляться про порядок отримання одноразової грошової допомоги після демобілізації та щодо отримання пільг, в тому числі пільг на комунальні послуги.

unnamed

Керівник Центру, адвокат Мирослава Дмитришин розповідає: «Багато військових телефонують і запитують, який порядок виплат одноразової грошової допомоги після демобілізації. Роз’яснюємо. Військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією та звільняються із служби після прийняття рішення про демобілізацію, виплачується одноразова грошова допомога. Її розмір – 4% від місячного грошового забезпечення військового. До прикладу, якщо військовий прослужив 8 місяців, тоді розмір одноразової грошової допомоги: 4 (%) х 8 (місяців)= 32% (від розміру місячної заробітної плати). Важливо, що сума допомоги не повинна становити менше 25%. Тобто, якщо хтось прослужив менше 6 місяців, він все одно отримає допомогу в розмірі 25% місячного грошового забезпечення, яке він отримував на день звільнення з військової служби. З приводу виплати одноразової допомоги потрібно звертатись у військові частини, до яких призивали».

За словами юристів Центру, також почастішали випадки звернень демобілізованих, яких роботодавці звільнили з місця роботи.

«Це однозначно незаконно. Громадян, які були мобілізовані, не мають права звільняти з останнього їх місця роботи на час виконання ними їхнього військового обов’язку. У випадку звільнення потрібно звертатись до суду з позовом про поновлення на роботі», – додає народний депутат Ігор Васюник.

Нагадаємо, Центр правового захисту учасників АТО діє з вересня 2014 року за ініціативи народного депутата України Ігоря Васюника. За понад вісім місяців роботи юристи та волонтери Центру надали кваліфіковані юридичні консультації понад 700 військовим, які перебували чи перебувають в зоні АТО, а також членам їхніх родин. Окрім того, юристи Центру розробили книжечку-довідник для військових з інформацією про їхні права та обов’язки. Понад 5 тис. друкованих довідників роздали військовим, їхнім рідним, а також через волонтерів передали бійцям на передову. Бажаючим, електронний варіант довідника надсилають на електронні пошти.

Тел. Центру правового захисту учасників АТО: 0683847640,  0993697118

Дні та години для консультацій: Пн.- Пт. –  з 12:00 по 17:00

 

Фото: Львівський портал

Загрузка...
Загрузка...

Коментарі

 1. А почему нет русского языка на сайте? Вы что, меня не уважаете, львовские свиньи?

 2. Переходить дорогу на красный свет, заплывать за буйки и гореть в аду синим пламенем – самые главные льготы.

  1. Лучше и не скажешь, брат… Будем, небратья львовяне с вами прощаться. Украина это не ваше. Вам в Европу, в Польшу – домой валите нахрен.

   1. а тобі куда в расею матушку вали кордон відкритй сибір тебе чекає. никогда мы не будем братьями ни по родине ни по матери духа нет у вас быть свободными нам не быть с вами даже сводными

   2. Табе, Блядимир Блядимирович, атвечю на мосскавитскам наречии – чтобы понял!
    Не маскируйся латиницей, путирас! Твой IP уже у нужных хлопцев.
    Таким как ты в Украине нехай щастыть, вернее, нехуй шастать!
    Приятного аппетита при облизывании путлеровской жопы!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...