ОСТАННІ НОВИНИ

Я жду, коли настане кінець війни, і буду виглядати своїх синочків…

|

173 Я жду завершення війни

Режисер Олесь Санін відзняв серію роликів на основі листів рідних до солдатів Другої світової війни. Відео присвячені усім загиблим українцям у минулій і нинішній російсько-українській війні та їхнім рідним, що чекали і чекають своїх героїв із фронту. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Українського інституту національної пам’яті.

Текст цього ролика взято із листа реальної матері солдатів, що писала на фронт сину більше, ніж 70 років тому. Але для відеоряду режисер використав також хроніку російсько-української війни на Донбасі.

«Здрастуй, дорогий мій синочку. Я рада тим рядочкам, що ти пишеш, що зі скорою перемогою будеш удома. Я жду, коли настане кінець війни, і буду виглядати своїх синочків, яких у мене двоє, як пару голубочків. Новин нема. Сусід прийшов без ноги. Наснився ти мені два рази пастушком і обидва рази плакав. Синочку, повернися живим», – пише матір до сина в листі за 12 серпня 1944 року.

Загалом Олесь Санін відзняв 12 роликів до Дня пам’яті та Дня перемоги над нацизмом. Крім циклу на основі листів рідних до солдатів Другої світової, відзняв відеоісторії про українських воїнів у лавах об’єднаних націй та про ветерана Другої світової Івана Залужного, який втратив онука в АТО.

Як відомо з минулого року Україна вшановує пам’ять полеглих у Другій світовій війні під європейським та традиційним українським символом – квіткою маку. Цьогоріч вперше 8 травня – день капітуляції нацистської Німеччини, на офіційному рівні за європейською традицією став Днем пам’яті та примирення. Відповідний Указ Президент України підписав 24 березня 2015 р. Національні заходи проходять під гаслом «1939 — 1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

На фото стоп-кадр із відео

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...