ОСТАННІ НОВИНИ

Тату рідненький, мені нічого не треба – тільки приїзди додому живий…

|

175 Тату повертайся живийРежисер Олесь Санін відзняв серію роликів на основі листів рідних до солдатів Другої світової війни. Відео присвячені усім загиблим українцям у минулій і нинішній російсько-українській війні та їхнім рідним, що чекали і чекають своїх героїв із фронту. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Українського інституту національної пам’яті.

Текст цього ролика взято із листа реального хлопчика, що писав на фронт батькові більше, ніж 70 років тому. Але для відеоряду режисер використав також хроніку російсько-української війни на Донбасі.

«Здрастуй, любий папочко. У нас уже зозуля кукає, шпаки прилетіли, і ластівки прилетіли.

Мама була в районі на базарі, принесла мені дві писанки. Папа Ліди прислав перо та зошит у школу і великий кусок мила. А потім сказали, що він убитий. Папочко рідненький, Мені нічого не треба – тільки приїзди додому живий…», – пише син до батька в листі за 7 травня 1945 року.

Загалом Олесь Санін відзняв 12 роликів до Дня пам’яті та Дня перемоги над нацизмом. Крім циклу на основі листів рідних до солдатів Другої світової, відзняв відеоісторії про українських воїнів у лавах об’єднаних націй та про ветерана Другої світової Івана Залужного, який втратив онука в АТО.

Як відомо з минулого року Україна вшановує пам’ять полеглих у Другій світовій війні під європейським та традиційним українським символом – квіткою маку. Цьогоріч вперше 8 травня – день капітуляції нацистської Німеччини, на офіційному рівні за європейською традицією став Днем пам’яті та примирення. Відповідний Указ Президент України підписав 24 березня 2015 р. Національні заходи проходять під гаслом «1939 — 1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...