ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові шукатимуть «ворогів» преси

|

До Дня журналіста на Львівщині буде визначено чергового номінанта на антинагороду «Ворог преси». Кандидатури «заслужених» претендентів на це «почесне» звання можуть, окрім редакцій засобів масової інформації, зголошувати усі бажаючі.

450__1370353832Львівська обласна організація Національної спілки журналістів України оприлюднить переможців та номінантів на звання «Ворог преси» напередодні відзначення Дня журналіста, яке традиційно святкується 6 червня.

Як зазначив заступник голови ЛОО НСЖУ Андрій Болкун сьогодні, на жаль, фактів порушення прав журналістів більше, а ніж за режиму Януковича. На Львівщині майже щотижня фіксуються протиправні дії щодо працівників засобів масової інформації.

«У неділю, 3 травня, відзначатиметься Всесвітній день свободи преси. А її в Україні після повалення Януковича більше не стало. Нещодавно Державний департамент США запустив свою четверту щорічну кампанію «Free the Press» на захист переслідуваних журналістів. І у нашому демократичному місті також є факти переслідувань працівників ЗМІ. До львівської організації спілки журналістів чи не щотижня звертаються наші колеги про тиск та перешкоджання професійній діяльності. Тут і прямі погрози, і судові позови, і не допуск у приміщення органів влади, і не надання вчасної відповіді на запити або формальні відписки, – розповів А.Болкун. – До т.зв. ворогів преси можна зарахувати здебільшого чиновників, працівників державних установ, організацій, навчальних закладів, які порушують чинне законодавство про доступ до публічної інформації, ігнорують статус та законні вимоги журналістів, чинять на наших колег жорсткий морально-психологічний тиск чи, навіть, беруть їх у заручники. За цими фактами відкриті кримінальні провадження».

За словами Андрія Болкуна, особливо складно нині проводити журналістські розслідування. «Бо лише починаєш розплутувати корупційні діяння окремих фігурантів скандалів, то відразу починаються погрози та судові позови. 19 травня, напередодні судового засідання в одній такій справі ми проведемо прес-конференцію на якій оприлюднимо усі факти тиску на журналістів Львівщини. А потім усі бажаючі матимуть змогу відвідати Шевченківський районний суд, де проходитиме слухання цієї унікальної справи», – розповів А.Болкун.

Пропозиції щодо конкретних порушників можна подавати у спілку журналістів до кінця травня.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...