ОСТАННІ НОВИНИ

Львів’яни зможуть контролювати міський бюджет

|

У Львові презентували ініціативу щодо візуалізації даних міського бюджету метою полегшення доступу громадян до даних про доходи та видатки місцевого бюджету, особливості його формування та ефективність виконання.  Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

За даними дослідження International Budget Partnership  Україна посідає 54 місце серед 100 країн світу за показниками прозорості та підзвітності бюджетів, публічно оприлюднюючи лише деяку обмежену бюджетну інформацію. Як наголосила під час презентації Юлія Щербініна, старший програмний менеджер Програми розвитку ООН в Україні, більшість офіційних сторінок міських рад країни насправді містить інформацію про місцеві бюджети, однак вона розміщена у вигляді довгих текстових файлів або придатних для завантаження документів текстового чи табличного формату, підготовлених із використанням спеціалізованої фінансової термінології, незрозумілої для пересічного громадянина. Через це мешканці міст не відчувають відкритості цих даних та не беруть активної участі у формуванні та моніторингу виконання міських бюджетів. 

Цьогоріч же Львівська міська рада за підтримки Програми розвитку реалізувала перший етап цього циклу, втіливши в ініціативі «Відкритий бюджет».

«Звіти виконання бюджету у Львові виставляли регулярно, однак це були загальні цифри, скажімо – видатки на освіту, на ЖКГ. Але послуги на освіту, скажімо, охоплюють школи, позашкільні та дошкільні заклади тощо. Тепер же мешканці матимуть змогу бачити деталізовані видатки – у розрізі кожної школи, кожного садочка. Це доступно для мешканців Львова, вони можуть брати участь у формуванні бюджету, подавати свої пропозиції щодо використання коштів – тобто, бути задіяними в бюджетному процесі. Це породжує довіру і є ще одним кроком до максимальної публічності бюджетного процесу міськради», – стверджує Ліна Миколаїв, заступник директора департаменту фінансової політики Львівської міської ради.

Таким чином, на сайті Львівської міськради тепер є 2 посилання: доходи (http://city-adm.lviv.ua/lmr/budget/biudzhet-mista-dokhody) та видатки (http://city-adm.lviv.ua/lmr/budget/biudzhet-mista-vydatky) міста. Бюджетну інформацію тут відображено графічно. Інформацію за посиланнями посортовано за блоками: медицина, освіта, ЖКГ, містобудування тощо. Зайшовши в конкретний блок, можна побачити, яким чином структуризуються видатки, скільки коштів на який об’єкт виділено, звідки беруться доходи.

Фото: www.lvivpost.net 

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...