ОСТАННІ НОВИНИ

Рівень свободи слова в Криму нижчий, аніж в Сирії та Ірані

|

Рівень свободи слова в Криму в 2014 році кардинально обвалився і став одним з найгірших у всьому світі. Про це йдеться у звіті авторитетної правозахисної організації Freedom House, пише УП.

За стобальною шкалою (де 100 – найгірший показник) Крим отримав 94 бали і увійшов у список «найгірших з найгірших» країн і територій. При цьому такі країни, як Сирія та Іран отримали 90 балів, а сама Росія – 83 бали.

«У цій обстановці незалежні ЗМІ не існують або ледь здатні працювати, преса виступає в якості рупора режиму, доступ громадян до об`єктивної інформації жорстко обмежений, незгода подавляється за допомогою тюремного ув`язнення, тортур та інших форм репресії», – сказано в звіті.

Організація нагадала, що півострів став підкорятися російським законам про ЗМІ після окупації та анексії на початку 2014 року, “і його ЗМІ зіткнулися з обмежувальними нормами і повсюдним насильством”.

«В умовах російської окупації колись плюралістична сфера ЗМІ Криму сильно постраждала від закриття та блокування українських ЗМІ і введення російських обмежувальних регламентів для ЗМІ. Також були численні випадки залякування й насильства, які сприяють масовому від`їзду журналістів з Криму і створюють ризиковані умови для тих, хто залишився», – йдеться у звіті.

Правозахисники зазначили, що у минулому році особливо агресивно використовувалися прийоми пропаганди в Росії, «де контрольовані державою всеросійські телестанції передають безперервні кампанії демонізації, спрямовані на внутрішню опозицію, сусідні країни, політика яких дратує Москву, і широкий демократичний світ».

«Російські ЗМІ відіграли головну роль у підготовці російської публіки до війни з Україною», – написали дослідники, нагадавши слова головного пропагандиста РФ Дмитра Кисельова про те, що «інформаційні війни стали практикою сучасного життя і основним видом ведення війни».

При цьому у Freedom House назвала «найбільш разючими» зміни свободи слова в Україні, яка поліпшила свій показник з 63 балів до 58, перейшовши з розряду невільних до частково вільних.

«Відсторонення авторитарного уряду президента Віктора Януковича призвело до зниження політичного тиску на державні ЗМІ і послаблення ворожості до незалежних думок. Однак ці успіхи були частково нівельовані наслідками конфлікту в східних регіонах країни, який створив значні перешкоди і небезпеки для журналістів», – сказано в звіті.

Загальносвітовий показник свободи слова Freedom House також назвала найгіршим за більш ніж 10 років.

 

Фото: val.ua

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...