ОСТАННІ НОВИНИ

Нардепи надіслали Садовому листа, аби він негайно розпочав будівництво пам’ятника Шептицькому

|

Народні депутати України від Львівщини надіслали меру Львова Андрію Садовому та виконавчим органам Львівської міської ради відкритого листа у якому вимагають припинити спекуляції довкола спорудження пам’ятнику Шептицькому у Львові та негайно розпочати реконструкцію площі Святого Юра. Фотокопія листа-звернення є у розпорядженні Львівського порталу.

Зокрема нардепи просять мера Львова висловити персональну позицію із зволіканням реконструкції площі Святого Юра.

«До народних депутатів України звернулась Громадська рада «Святий Юр», створена при Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, яка висловила стурбованість щодо негативних тенденцій у розвитку подій навколо реконструкції площі та встановлення пам’ятника митрополитові Андрею Шептицькому. Після громадських слухань у Львівській міській раді 21 листопада 2014 р. у ЗМІ з’явились ряд публікацій упередженого характеру, а подекуди – з викривленою та недостовірною інформацією. Тому звертаємося до Вас із проханням публічно висловити свою персональну, як Львівського міського голови, позицію із цього питання», – йдеться у листі.

Окрім того А. Садовому пригадали, що згідно із затвердженими ним же умовами конкурсу було чітко встановлено місце розташування Пам’ятника, і цим місцем стала «ділянка на площі Святого Юра включно зі сквером, прилеглим до Національного університету «Львівська Політехніка». Також, що за умовами конкурсу було визначено, що оновлена площа з Пам’ятником та зеленими насадженнями на ній стане невід’ємним елементом реконструкції усього Святоюрського комплексу.

«Серед представлених проектів конкурсний комітет визначив переможця – проект авторства Ігоря Кузьмака та Михайла Федика… На жаль, протягом чотирьох років влада міста не зробила жодних кроків щодо реалізації цієї остаточної концепції, а усі звернення Львівської митрополії УГКЦ до міської ради з цього питання упродовж вказаного часу були марними. Більше того, у 2014 році… міська рада, замовчуючи нею ж оголошені умови та ігноруючи встановлені у законному порядку результати Всеукраїнського конкурсу 2010 року, знову пропонує подавати пропозиції щодо місця розташування пам’ятника. Це можна було б робити лише у тому випадку, якби конкурс не дав результату і проект-переможець визначений не був. Крім очевидної логічної невідповідності, така поведінка міської влади ставить під питання також і раціональність використання бюджетних коштів», – йдеться у листі.

Також нардепи звертають увагу на те, що відповідні державні служби не вбачають ніяких юридично-правових перешкод щодо реконструкції площі Святого Юра та встановлення на ній Пам’ятника згідно з проектом І.Кузьмака та М.Федика в аспектах екології та використання земельних ресурсів.

«Різкий поворот, який відбувся останнім часом у розвитку подій навколо встановлення Пам’ятника на зміну попередньому затишшю тривалістю принаймні у 4 роки, дає підстави для підозр щодо існування політичного замовлення з боку сил, неприхильно (а іноді й вороже) налаштованих до самої історичної постаті й пам’яті Андрея Шептицького, яких, як відомо, є досить і всередині України, і за її межами», – зауважують у зверненні.

Відтак нардепи просять А. Садового не допустити конфліктів там, де повинні панувати злагода, порозуміння та спільна праця на благо Львова та сподіваються на його мудрість та послідовність.

«Цей лист просимо також вважати офіційним зверненням до виконавчих органів Львівської міської ради, в якому:

–       вимагаємо вважати громадські обговорення питання встановлення пам’ятника Митрополитові Андрею Шептицькому у Львові завершеними;

–       вимагаємо вважати, що згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської обласної ради від 06.07.1990 р. № 209, рішеннями виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.04.1991 р. № 124 та від 12.02.2010 р. № 113, ухвалою Львівської міської ради від 18.09.2014 р. № 3818 та «Програмою та умовами Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращу концептуальну ідею пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у м. Львові» від 2010 р. місцем розташування Пам’ятника визначено площу Святого Юра, яка повинна бути реконструйована відповідно до затвердженої оргкомітетом зі спорудження пам’ятника митрополитові Андрею Шептицькому остаточної концепції комплексного проекту Пам’ятника та відновлення площі Святого Юра (проект-переможець Всеукраїнського конкурсу 2010 р. авторства І. Кузьмака та М. Федика);

–       вимагаємо відхилити проект «Детального плану реновації території Святоюрської Гори з реконструкцією площі Святого Юра, впорядкуванням митрополичих садів з пропозиціями щодо визначення місць розташування пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому», розробленого приватним підприємством «Науково-виробнича фірма «Рутенія» (ГАП – Ю. Криворучко), та, відповідно до чинного законодавства, оголосити новий тендер із розробки Детального плану згаданої території, передбачивши внесення до нього, як до його невід’ємної частини затверджену оргкомітетом із спорудження пам’ятника митрополитові Андрею Шептицькому, остаточну концепцію комплексного проекту Пам’ятника та відновлення площі Святого Юра (проект-переможець Всеукраїнського конкурсу 2010 р. авторства І.Кузьмака та М.Федика);

–       вимагаємо зобов’язати відповідальні підрозділи виконавчих органів міської ради негайно видати усі дані на проектування відновлення площі Святого Юра згідно з п. 2.5 ухвали ЛМР від 18.09.2014 р № 3818 та притягнути винних за невиконання цього пункту та за відсутність належного контролю із його виконання згідно з визначеним ухвалою терміном (до 8 жовтня 2014 р.) до адміністративної відповідальності;

–       наполягаємо на виконанні пункту 2.1 ухвали ЛМР від 18.09.2014 р № 3818 (перенесення траси існуючої автомобільної дороги біля корпусів Національного університету «Львівська Політехніка» для відновлення площі Святого Юра);

–       вимагаємо визначити відповідальну особу від виконавчих органів міської ради за підготовку та видачу документів, необхідних для реконструкції площі Святого Юра та будівництва пам’ятника Митрополитові Андрею Шептицькому. А також розробити, затвердити та оприлюднити Графік комплексного виконання робіт із зазначенням чітких термінів, врахувавши при цьому, що урочисте відкриття Пам’ятника заплановано на 29.07.2015р.», – йдеться у зверненні.

 

На фото підписи нардепів, під листом-зверненням.

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Коментарі

Коментування вимкнено.


Загрузка...