ОСТАННІ НОВИНИ

У львівському розпліднику зникли ведмеді

|

З мисливського розплідника мисливських собак «Енейко», що розташований у селі Брониця Львівської області, зникли ведмеді. Цей факт зафіксували експерти та громадські активісти, які 16 квітня перевіряли діяльність підприємства. Про це Львівському порталу повідомили зоозахисники.

Координатор зоозахисної діяльності Національного екологічного центру України, Наталя Вишневська припускає, що зникло приблизно три бурі ведмеді.

«Ймовірно ведмедів приховали аби приспати пильність екоінспекції. Тварин могли також і продати. Але це не вигідно власнику розплідника, бо весь його бізнес побудований на цькуванні ведмедів собаками. Після таких «вправ»  вартість мисливських псів значно зростає», – говорить Н. Вишневська.

Також  зоозахисник додала, що вид бурих ведмедів занесений до Червоної книги України, а за міжнародним законодавством – до Червоного списку МСОП, CITES й охороняється Бернською конвенцією.

Починаючи з 2011-го року перевірки «Енейко» проводилися п’ять разів. Жодного разу в протокол перевірок не було внесено реальної інформації про те, в якому стані насправді утримуються ведмеді.

«Варто зазначити, що документи на реалізацію ведмедів були надані власником з порушенням вимог законодавства: без підписів та печаток. Не були зафіксовані в актах наявність знарядь для притравки. Таким чином ситуація сприяє подальшій діяльності нелегальної притравочної станції, якою насправді є розплідник «Енейко». Ніхто не припинив порушення законодавства, воно триває і надалі», – каже Марія Трунова із Асоцiації зоозахисних органiзацiй України (АЗОУ).  

За інформацією зоозахисників, у 2014 році на власника «Енейко» Миколу Кобільника було відкрито кримінальну справу за фактом підробки документів щодо продажу бурих ведмедів, які раніше перебували у цьому мисливському розпліднику. АЗОУ ініціював комплексну державну перевірку фактів жорстокого поводження з ведмедями, утримання та використання тварин. До складу комісії увійшли представники Державної екологічної інспекції у Львівській області, експерти інституту зоології ім. Шмальгаузена НАНУ, представник  НЕЦУ та співробітник притулку для бурих ведмедів міжнародної організації FOUR PAWS.

Як розповіла Наталя Вишневська, ведмедів під час перевірки підприємства не було. «Ми виявили порожні клітки. Ведмеді, які ще три тижні тому перебували на території розплідника, зникли. Місця, де розміщувались бурі ведмеді, були досліджені представниками екологічної інспекції та експертами, відповідно зафіксовано порушення», – розповідає вона.

 Експерт Інституту зоології ім. Шмальгаузена Марина Шквиря додала, що так звані «вольєри», в яких утримувались ведмеді, не відповідають жодним вимогам.

«Розміри більшості секцій менші за мінімальні стандарти, конструкції іржаві, ненадійні, з гострими кутами. Укриття є металевими коробками, що розжарюються на сонці, єдиний «басейн» – крихітний резервуар з смердючою субстанцією на дні. На підлозі, в тих секціях, де вона взагалі є, – шар ведмежих екскрементів різного терміну давності, від тижня до років, гнилі залишки корму. Гній з кліток вільно потрапляє назовні та в найближчий потік. Неподалік колодязь та будинки сусідів», – говорить вона.

Крім того, експерти виявили критичні порушення техніки безпеки.

Співробітник відділу паразитології Інституту зоології  Єгор Яковлєв вважає, що на території розплідника існує високий рівень небезпеки зараження потенційно та безпосередньо небезпечними видами гельмінтів людей та свійських тварин, які контактують з продуктами виділення собак та ведмедів з розплідника.

Важливим результатом перевірки розплідника стало фіксування факту наявності знаряддя для цькування собак на ведмедя. Виявлено натягнутий трос та блочну систему, які, очевидно, використовувались за призначенням. Всі порушення задокументовані та відображені в акті перевірки дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища від 16-го квітня 2015р.

Нагадаємо, ведмідь бурий – вид, що зникає, занесений до  Червоної книги України. За міжнародним законодавством занесений до Червоного списку МСОП, CITES, охороняється Бернською конвенцією.

Фото: tsikave.ostriv.in.ua

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...