ОСТАННІ НОВИНИ

Скільки коштів тримають українці на депозитних рахунках у банках

|

Сьогодні в Україні на банківських депозитних рахунках є 176 млрд гривень і 11,5 млрд у валюті. При цьому валютні вклади в Україні становлять 60%. Про це сьогодні під час прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомив фінансовий експерт Сергій Соломчак, передає кореспондент Львівського порталу.

Експерт зазначив, що зараз на депозитному ринку ситуація покращилася, бо є псевдозаморожений конфлікт на сході України. «На вкладення та забирання грошей впливає і ситуація на сході. Зараз ми маємо заморожений конфлікт, отже й люди приносять гроші. А в січні – масово забирали і втрачали через це відсотки. При тому ті, хто забирав у січні, почали приносити в березні», – сказав С. Соломчак.

За словами іншого фінансового експерта Дарії Добрянської, основні категорії тих, хто тримає гроші на депозитах в банках це пенсіонери – 40% та підприємці – 60%. Вона також розповіла, що люди розміщують свої кошти на депозитах у банках на дуже короткі терміни – на один-три місяці в гривнях та до півроку у валюті.

Фінансовий експерт також зауважила, що сьогодні українці сплачують два податки зі своїх депозитів. Один з них: нарахування на доходи у розмірі 20%, який був запроваджений у минулому році; та військовий збір у розмірі 1,5% від доходу на депозит, який запровадили цьогоріч.

«Через те, що клієнти намагаються забирати гроші з банків достроково, Нацбанк запровадив певні обмеження для фізичних осіб. Так, в один банківський день одна фізична особа може придбати валюти не більше, ніж на три тисячі гривень. За дорученням клієнтів, можна переказувати за межі України не більше 15 тисяч гривень та 150 тисяч грн на місяць. Банки мають право видавати готівку валюти з рахунку в межах 15 тисяч гривень в день в еквіваленті Нацбанку та 150 тисяч гривень в нацвалюті. Якщо клієнт захоче закрити свій валютний рахунок, то гроші він отримає у гривнях за курсом Нацбанку, – додала Дарія Добрянська.

Фінансовий експерт Сергій Соломчак додав, що ці обмеження були запроваджені тому, що лише минулого року українці забрали з банків 126 млрд гривень та цього року вже 18 млрд грн. «Тому Нацбанком були введені ряд обмежень, які значно вплинули на цей процес і сповільнили відтік грошей з банків», – сказав він. 

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...