ОСТАННІ НОВИНИ

УАПЦ та УПЦ КП готуються до об’єднання в єдину помісну церкву

|

Уже найближчим часом має розпочатися історичне об`єднання православ`я в Україні, що закладе фундамент для створення єдиної помісної церкви. Йдеться про Українську автокефальну православну церкву та Українську православну церкву Київського патріархату.

Принаймні, обидва очільники церков – не проти цього. І готові почати процес уже після Великодня. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Як відомо, центром світового православ`я є Константинополь, або – Вселенський патріархат. І нещодавно саме тут Вселенський Патріарх Варфоломій у розмові з українськими ієрархами прямо сказав, що вірить в об`єднання української церкви в єдину помісну і навіть готовий надати їй статус автокефалії.

“Я твердо вірю, що українські церкви об`єднаються і Україна в найближчому майбутньому буде мати єдину помісну церкву”, – зазначив Вселенський Патріарх Варфоломій.

“У минулому році він ще окремо підкреслив, що Вселенська Патріархія не залишає цю проблему і вважає своїм обов`язком і обов`язком всього православ`я допомогти ліквідувати негаразди в українській церкві”, – уточняє релігієзнавець Олександр Саган.

 Українське православ`я зараз розділене на три частини: Українська православна церква Московського патріархату, Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Остання значно менша за перші дві.

“Автокефали” нещодавно втратили предстоятеля – помер митрополит Мефодій. І зараз церква перебуває на роздоріжжі. Та раптом напередодні Великодня місцеблюститель Української автокефальної православної церкви Макарій заявив, що їхня церква хоче почати процес об`єднання з УПЦ Київського патріархату. В ексклюзивному інтерв`ю ТСН.Тижню він навіть вказав час – одразу після свят.

“Зараз уже той час настав, щоби реально не процеси починати, а реально діяти. Не треба дармувати жодного дня. Треба зустрічатися, розмовляти і робити реальні кроки. Я готовий до того (об`єднання церков). Тому що розумію, що то потрібно Україні. Ой, як потрібно!”, – підкреслив місцеблюститель Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій.

 “Автокефали” навіть зняли всі дражливі умови, що обговорювали раніше. Зокрема, щодо відходу Філарета з посади глави об`єднаної церкви. Більше того, тепер УАПЦ готова об`єднатися з Київською патріархією, взагалі не претендуючи на керівні посади в УПЦ КП.

“Умови є. Умови будуть виникати. Різні умови. Я не претендую і не буду претендувати на керівництво. Я готовий поступитися. Готовий чимось більшим поступитися”, – сказав митрополит Макарій.

Місцеблюститель “автокефалів” буквально породив сенсацію. Журналісти ТСН передають ці слова патріарху Філарету. Він здивований і реагує миттєво.

 “Якщо вони серйозно хочуть об`єднуватися – давайте об`єднуватися, починати діалог, предметно говорити про об`єднання. А не просто говорити заради самого об`єднання, а об`єднання до цього часу немає. Тому ми чекаємо їх”, – підкреслив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет.

Подібне злиття УАПЦ із УПЦ Київського патріархату може означати грандіозний крок до створення найбільшої церкви православного світу.

“У 2005-2007 роках, коли активно велася робота з підготовки об`єднавчого помісного собору, однією з умов, скажімо так, початку процесу унормування життя в Україні Константинопольский Патріархат висував саме об`єднання цих церков – УАПЦ із УПЦ КП”, – говорить релігієзнавець Олександр Саган.

А далі найважче – об`єднати Московський патріархат з Київським. Покійний митрополит Володимир (УПЦ МП) мріяв бачити українську церкву єдиною. Власне, це і заповідав.

“Бажання єдності завжди було присутнім у церкві. На жаль, цей процес, котрий був започаткований митрополитом Володимиром, на сьогоднішній день з якихось чи то об`єктивних, чи то суб`єктивних причин не йде поступом уперед”, – уточняє митрополит Олександр (Драбинко), колишній секретар митрополита Київського і всієї України Володимира.

Ми запитали у Філарета, чи хоче він об`єднання з УПЦ МП, та просимо назвати час.

 “Із Московським патріархатом об`єднання буде. Тільки буде не з гори, не від ієрархії духовенства, а від народу. І цей процес уже почався. І з автокефальною церквою буде, і з Московським патріархатом буде. Треба почекати. Господь сам приведе всіх до єдності”, – переконаний предстоятель Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет.

Ми також хотіли почути думку і митрополита Онуфрія, предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату, що він думає з приводу єдиної помісної церкви в Україні. Але він доручив цю розмову митрополиту Клименту.

“Українська православна церква завжди готова спілкуватися і шукати шляхи для зцілення рани розколу. Коли ми говоримо про діалог, то цей діалог повинен впершу чергу ґрунтуватися на бажанні спілкуватися, бажанні вислухати один одного. Поступитися чимось”, – каже голова синодального інформаційного відділу УПЦ МП єпископ Климент.

Поки прірва є великою. Але віриться, що за допомогою Вселенського Патріархату вона буде подолана. Патріарх Варфоломій має великий досвід.

“У нього є великий досвід. Зовсім недавно Вселенська Патріархія була чинником у тому, що Болгарська православна церква знову стала єдиною. Хоча там теж було дві гілки і досить агресивно налаштовані одна проти одної”, – зазначає релігієзнавець Олександр Саган.

Тож, можливо, вже незабаром ми побачимо воз`єднання Української автокефальної православної церкви з УПЦ Київського патріархату. А далі спільними зусиллями постане в Україні єдина помісна Українська православна церква.

“Господь там, де єдність. Господь там, де братерство і любов. Він сказав, що лише за тим впізнають, що ви, мої учні, якщо будете мати любов між собою”, – говорить голова синодального інформаційного відділу УПЦ МП єпископ Климент.

“Я хочу нагадати, що Христос на хресті подолав гріх, гріх розділення, а своїм Воскресінням подолав смерть. Тому оця подія повинна нам нагадувати, що усі ми повинні бути єдиними. Але єдиними не під владою Москви, а єдиними у Христі. Христос нас об`єднує в одну церкву й істина нас об`єднує, а не можновладці мирські”, – наголошує предстоятель Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет.

“Милосердний Господь через своє Воскресіння об`єднав небо із землею. А ми, українці, й інші нації, які живуть в Україні, об`єднаємося в одну помісну православну церкву. Христос воскрес! Воістину воскрес! Радісних і веселих свят!”, – сказав місцеблюститель Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій.

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...