ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові все частіше можна зіткнутися з агресивними військовослужбовцями з АТО

|

У зоні АТО після 19.00 на вулицю краще не виходити. Це добре знають волонтери, які возять допомогу нашим військовослужбовцям на схід. Відчуття певної безпеки і охорону волонтерам там надають військовослужбовці з ВСП. Про це сьогодні, 7 квітня, під час дискусії у Львівському прес-клубі на тему «Військовий патруль на Львівщині: права, обов’язки і координація дій із правоохоронними та громадськими структурами» повідомив керівник Народної самооборони Львівщини Валерій Веремчук. 

«Ми співпрацюємо з військовою службою правопорядку в зоні АТО в секторі А, там де активісти «Самооборони» возять волонтерську допомогу. Завдяки цим хлопцям наші волонтери безпечніше почувають себе при об’їзді вздовж лінії бойових дій», – каже він.
За його словами, волонтери бачать, що їх охороняють професіонали, які готові і прийняти бій, і дати відсіч.

«Ми бачили їх в роботі у конфліктних ситуаціях. Ці люди вміють пригасити конфлікт, не довести ситуацію до стрілянини. Адже там, на сході, зброї дуже багато. Тому тут, в мирному Львові, вони швидше знайдуть спільну мову з військовослужбовцями, які повернулися з війни», – вважає Валерій Веремчук.

За словами голова виконкому ГО «Варта-1» Ігоря Зінкевича (громадської організації, яка вже більше року патрулює Львів на громадських засадах), останнім часом їхні патрулі все більше стикають на вулицях з нетверезими та в окремих випадках, навіть, агресивними військовослужбовцями, що повернулися з зони АТО.

«І коли з ними спілкуються громадські активісти, то це сприймається військовими більш-менш нормально. Та коли приходить міліція, то йде загострення ситуації. А ось, коли військовий з військовим спілкується, то  набагато краще сприймається і конфлікт вирішується», – каже Ігор Зінкевич.

За його словами, громадські активісти не затримують порушників, тільки стримують та переконують. А коли вже ситуація виходить з-під контролю, тоді звертаються до міліції. Та, як вважає громадський активіст, краще було би таких забіяк віддавати військовим патрулям.

«Налагодити співпрацю з військовими патрулями можна впродовж дня», – каже він.
Валерій Веремчук натомість вважає, що стримувати військових, які повернулися зі сходу, повинні не військові патрулі. Їм, щонайперше, мають надати психологічну реабілітацію.

«Ми зараз маємо говорити про реабілітацію  хлопців, які пройшли бойові завдання. Особливо ті, які були чи в полоні, чи в Зеленопіллі, чи в Ілловайську, чи в Дебальцевому. Щоби ці люди не топили і не забували своє горе, як вони збирали руки-ноги-голови своїх побратимів. Про це говорити не можна спокійно, не те, що пережити і згадувати», – вважає волонтер.
 

 

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...