ОСТАННІ НОВИНИ

Десять сільських голів на Львівщині попросилися на пенсію

|

На Львівщині почастішали випадки дострокового припинення повноважень сільських голів у зв’язку з виходом на пенсію. Про це повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської ОДА Федір Алєйніков, передає кореспондент Львівського порталу.

За його інформацією, за березень в області написали заяви про складання повноважень у зв’язку з виходом на пенсію аж 10 сільських голів.

На думку чиновника, причина такого кроку – ухвалення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення». Цей закон передбачає обмеження пенсій працюючим народним депутатам, держслужбовцям, суддям і прокурорам. Разом з тим він скасовує обмеження максимального місячного розміру заробітної плати депутатів, членів Кабінету міністрів України, прокурорів, працівників державних органів, працівників Національного банку України та суддівської влади.

Відтак, свої повноваження на Львівщині склали сільські голови з шести районів: із Турківського (3), Самбірського і Стрийського (2), Перемишлянського, Пустомитівського і Сокальського районів (1).  

Зазначимо, згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», у разі дострокового припинення повноважень сільського голови відповідні позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України не пізніше, ніж у дев’яностоденний термін з дня дострокового припинення таких повноважень. Останній можливий день для призначення позачергових виборів сплине 19 квітня – за півроку до планованих чергових виборів.

 

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...