ОСТАННІ НОВИНИ

Польща висунула росіянам офіційне звинувачення

|

Головна військова прокуратура Польщі висунула двом диспетчерам аеропорту Смоленська звинувачення у причетності до краху літака Ту-154, в результаті якого загинув Президент Польщі Лех Качинський і ще 95 високопосадовців. Про це повідомляє РБК з посиланням на місцеве видання Wyborcza.

За словами прокурора Іренеуша Шелонга, авіадиспетчерам пред`явлені звинувачення в «ненавмисному доведенні до авіакатастрофи».

«У разі поганої погоди російська сторона зобов`язана була передати Ту-154 в інший аеропорт», – зазначив чиновник.

Також прокурор додав, що головною причиною катастрофи стали дії екіпажу. Пілоти пішли на зниження літака нижче мінімальної висоти для приземлення, а також не віддали команду на відхід на друге коло. За його словами, при відсутності видимості екіпаж не мав права знижуватися на висоту менше120 м. Крім того, екіпаж не мав дозволу на польоти 10 квітня.

Як відомо, авіакатастрофа під Смоленськом сталася 10 квітня 2010 року. У ній загинули 96 осіб, у тому числі Президент Польщі Лех Качинський, його дружина Марія Качинська, ряд відомих польських політиків, члени військового командування. Польська делегація прямувала на траурні заходи у зв`язку з 70-ю річницею розстрілу польських офіцерів у Катині.

Розслідуванням причин авіакатастрофи займався Міжнародний авіаційний комітет (МАК). У січні 2011 року МАК опублікував доповідь про розслідування авіакатастрофи, в якому головними винуватцями того, що сталося названі пілоти, які відмовилися піти на запасний аеродром. При цьому експерти МАК прийшли до висновку, що пілоти діяли під тиском, який на них чинили польські чиновники, що находились на борту, зокрема головком ВПС Польщі Анджей Бласік.

Джерело фото: ТСН

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...