ОСТАННІ НОВИНИ

Без децентралізації Україна залишиться тоталітарною державою – Сироїд

|

Віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд переконана, що в країні потрібно проводити децентралізацію, бо без неї наша країна залишиться тоталітарною державою. Таку думку О.Сироїд висловила сьогодні під час Третього всеукраїнського форуму місцевого самоврядування у Львові, поінформували Львівський портал у прес-службі Львівської міської ради.

«Ми зараз всі переживаємо той момент, коли розпочинається конституційний процес. Ми бачимо, як банально відбувається маніпуляція поняттям «децентралізація», можемо розуміти, що насправді мають на увазі багато людей, зокрема Кремль і його агенти, коли кажуть про децентралізацію. Виникає запитання: «Рухатися нам чи не рухатися? Якщо рухатися, то куди?». Моє переконання – ми повинні рухатися, але бути дуже мудрими. Ми не можемо не робити децентралізацію, тому що без децентралізації ми залишимося тоталітарною державою у філософському сенсі, бо держави, де сильна митрополія і слабкі провінції – це держави тоталітарні за своїм духом. Ми повинні стати державою демократичною за духом, тобто, ми повинні дати людині, незалежно від її місця проживання, почуття гідності. Ми це можемо простежити на прикладі тих міст, яким вдалося побудувати місцеве самоврядування, таким, як Львів», – розповіла вона.

Оксана Сироїд також зазначила, що ті міста, які мають місцеве самоврядування, є стійкіші до криз, зокрема економічних. Вона також додала, що на превеликий жаль парламент ще не є тим інститутом, який відчуває себе самостійним гравцем і «який може сказати, що ми так вирішили – і так будемо робити. Це абсолютно невиправдано, бо ми втратили 4 місяці, які могли використати для конституційного діалогу», – сказала вона.

«Якщо ми сядемо за стіл конституційного процесу сьогодні, але з добрими намірами, то ми все ще можемо бути успішними і у вересні вийти на фінальний варіант конституційної реформи. Але все буде залежати від того, наскільки ті люди, які сидітимуть за столом, будуть готові до, з одного боку, політичного компромісу, а з іншого боку, захисту державних інтересів, і зокрема, супроти Кремля», – переконує віце-спікер Верховної Ради України.

Зазначимо, дводенний захід, який уже втретє відбувається у Львові, приймає учасників з усієї України, а також міжнародних експертів. Зокрема, у тематичних панельних дискусіях візьмуть участь мери міст, українські та іноземні експерти у сфері місцевого самоврядування, представники муніципалітетів та органів виконавчої влади, представники міжнародних донорських організацій та дипломатичного корпусу, громадських організацій та аналітичних центрів, а також представники центральних органів влади.

Цьогоріч темами панельних дискусій стануть:

реформування місцевого самоврядування та децентралізація;

податкова реформа та бюджетна децентралізація в Україні;

муніципальна консолідація в Україні та інших європейських державах;

реформа виборчого законодавства про місцеві вибори в Україні;

місцевий розвиток в контексті муніципальної консолідації;

АТО: нові завдання для соціальної політики муніципалітетів;

безпека міст: реформа міліції та співпраця з громадою;

електронне врядування та розвиток інформаційних технологій;

децентралізація освіти в Україні;

належне врядування та якість життя мешканців.

За підсумками Форуму буде сформовано резолюцію, яку учасники скерують до центральних органів законодавчої та виконавчої влади України.

Організатор Форуму – Інститут міста, за ініціативи Львівської міської ради. Підтримку забезпечують Програма USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», Фонд Східна Європа, Програма Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування», Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ, Програма ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», проект «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», Інституту громадянського суспільства за підтримки представництва ЄС та Асоціація міст України.

 

Фото: www.radiosvoboda.org

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...