ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині нечистоти зливають у річку, води якої течуть у Дніпро

|

У Бродах виникла загроза екологічного лиха, спричинена зупинкою очисних споруд. Про це заявляє громадська організація «Люстрація та чесність» у своєму зверненні на адресу начальника державної екологічної інспекції у Львівській області Романа Дасюка. Відповідне звернення активістів є у розпорядженні Львівського порталу.

Як йдеться у зверненні, впродовж більш ніж чотирьох останніх місяців (від листопада 2014 року) не працюють очисні споруди в Бродах. Унаслідок зупинки обладнання усі нечистоти з міської каналізації стікають в річку. Це вже призвело до екологічного лиха, яке зачепило не тільки районний центр, але й довколишні села.

 

«Реагуючи на численні скарги жителів кількох сіл Бродівщини, активісти нашої організації обстежили місця, де нечистоти із каналізації безперешкодно потрапляють у водойми. Ми зафіксували, що річка Суховілка, яка протікає через природний заказник «Кемпа», що за 1 – 2 км від міста Бродів, повна каналізаційних нечистот. У селі Лагодів, де річка Суховілка впадає в річку Бовдурку, видно, як мутні, повні каналізаційних викидів, води Суховілки змішуються з чистими водами Бовдурки і течуть через село Берлин. Біля мостів у селі Лагодові стоїть нестерпний сморід, ядучі випари поширюються на все село – йдеться у повідомленні..

Водночас активісти повідомили, що це екологічне лихо загальноукраїнського масштабу, бо річка Бовдурка впадає в Стир, далі впадає в Прип’ять і тече до Дніпра. Тобто наслідки безгосподарності посадовців Бродівської міської ради можуть відчути в кількох областях України.

 

Варто також зазначити, що одразу після того, як активісти разом з представниками ЗМІ обстежили згадані об’єкти, Бродівський водоканал відновив роботу очисних споруд, однак ним не усунуто наслідків безгосподарності та не покарано винних.

ГО «Люстрація та чесність» просить посадовців Державної екологічної інспекції у Львівській області проінспектувати зазначений об’єкт, зафіксувати завдану шкоду та зобов’язати винних усунути порушення вимог природоохоронного законодавства.  

Фото: Михайло Шишка

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...