ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні українці зможуть побачити сонячне затемнення

|

Сьогодні відбудеться повне сонячне затемнення, яке можна буде спостерігати на півночі Атлантичного океану і в Арктиці, а часткові фази затемнення буде видно і в Україні. Про це повідомляє український Гідрометцентр на своїй сторінці у соціальні мережі Facebook, передає кореспондент Львівського порталу.

У повідомленні наголошується, що це затемнення зможуть спостерігати жителі країн Європи, західної частини Росії і північної Африки. Гідрометцентр зазначає, що в смугу повної фази потрапляють Фарерські острови та архіпелаг Шпіцберген.

Цікаво, що сонячне затемнення 20 березня 2015 року стане одним з найбільших за останні 16 років. Востаннє таке явище спостерігали в серпні 1999 року, а наступне подібне затемнення відбудеться лише в 2033 році, повідомляє lookatme.ru. Крім того, в цьому році сонячне затемнення збігається з весняним рівноденням.

Найкращим містом для спостереження майже повного затемнення можна вважати Рейк`явік, де сонячний диск буде закритий на 97% в 09:37 за місцевим часом. Вражаюче видовище можна побачити і в Дубліні, де в 09:28 буде не видно до 92% сонячного диска. Кращими містами в Україні для спостереження за цим явищем стануть Львів – 59% в 11:58, Одеса – 43% у 12:04, Київ – 52% у 12:08 і Донецьк – 39% у 12:17.

Фото:  dt.ua

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...