ОСТАННІ НОВИНИ

Турфірмам нагадують про завчасне інформування прикордонників про подорожуючих

|

Українські прикордонники нагадують туристичним фірмам про можливість перетину кордону групами осіб за спрощеною процедурою. Для цього прикордонникам потрібно завчасно подати інформацію про подорожуючих. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Мостиського прикордонного загону. 

Зокрема, прикордонники нагадують, що спільним наказом Міністерства Внутрішніх справ України та Міністерства Інфраструктури України «Про затвердження Порядку здійснення прикордонного контролю організованих груп пасажирів у пунктах пропуску через державний кордон для морського та автомобільного сполучення» встановлено процедуру прискорення та спрощення прикордонних формальностей організованих туристичних або інших груп пасажирів у пунктах пропуску через державний кордон для морського та автомобільного сполучення.

Дані новації передбачають оформлення організованих туристичних груп на окремих смугах руху та в пріоритетному порядку у разі завчасного (не пізніше ніж за 24 години) надання попередньої інформації про заплановану поїздку на електронні скриньки у визначені пункти пропуску, згідно встановленої форми.

Електронна поштові скриньки пунктів пропуску на ділянці Мостиського прикордонного загону:

«Краківець» – krakovec_avto@pvu.gov.ua

«Шегині» – shegeni_avto@pvu.gov.ua

«Смільниця» – smilnicya_avto@pvu.gov.ua

Також прикордонники ще раз нагадують і наголошують батькам та організаторам поїздок дітей про необхідність уважніше ставитися до оформлення документів на них. З початку 2014 року співробітники Мостиського прикордонного загону відмовили у пропуску 94 дітям. Основною причиною цього стало недбале ставлення батьків та організаторів поїздок дітей до оформлення документів.

Згідно до чинного законодавства України відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-ти річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724)  Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній  держави  прямування  та  відповідного  часового проміжку   перебування  у  цій  державі,  якщо  другий  з  батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном;

 у разі пред`явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про  позбавлення  батьківських  прав  другого  з батьків;

рішення суду   про   визнання другого  з  батьків  безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

рішення суду  про  надання  дозволу  на   виїзд   з   України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

довідки про народження дитини,  виданої  відділом  реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно  до  частини  першої  статті 135 Сімейного кодексу України  (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

 

 

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...