ОСТАННІ НОВИНИ

Незабаром відбудеться Всеукраїнська проща до Страдчу

|

26 червня проходитиме Всеукраїнська проща до с. Страдч Яворівського району. Проща буде присвячена 25-літтю виходу УГКЦ з підпілля, Дню мирянина та пам’яті страдецьких блаженних о. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради.

«Це перший із молитовних заходів, запланованих Церквою до 25-ліття виходу УГКЦ із підпілля. Тому програмою передбачено фільм і проповіді про підпільну Церкву», – наголошує о. Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради.

Особливістю цієї прощі є те, що на ній буде зачитано два декрети про надання Папою Римським відпустів Страдчу. «У 1936 році Папа Пій XI надав храму Успіння Пресвятої Богородиці повний відпуст на кожний день у році. Відпуст – це прощення дочасних кар прочанину, за умови доброї сповіді, відбутої Літургії та Пресвятої Євхаристії. Також Папа Пій XI благословив встановлення на Страдецькій горі Хресної дороги з Єрусалимськими відпустами. Проте, ці відпусти були дані на певний час. Окрім цього, згодом почалася Друга світова війна. Ми дали запит до Риму про відновлення відпустів. Нам надали два декрети про надання безтермінових відпустів на Хресну дорогу на кожен день і на 28 серпня на нічні чування», – розповідає о. Іван Колтун, парох храму Успіння пресвятої Богородиці с. Страдч.

«26 червня – це день мученицької смерті наших блаженних о. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми. Тому ми  вирішили не змінювати дату прощі. Попри земні турботи, прочани знаходять час, щоб подякувати страдецьким блаженним, бо вони в їхньому житті відіграють величезну роль. Минулого року проща вперше стала всеукраїнською та на неї прибуло близько 27 тисяч прочан і 600 священиків. Також був і Блаженніший Святослав. Він приїхав оголосити радість вірним про те, що у 2012 році у Вінніпезі на Синоді єпископів УГКЦ було офіційно проголошено покровителем мирян нашого страдецького Блаженного Володимира Прийму», – пояснив о. Іван Колтун.

Цьогоріч організатори знову активно готуються до прощі та хочуть бачити багато прочан. Уже проведено реставраційні роботи IX стації Хресної дороги, яка горіла. Більше ста священиків сповідатимуть. Архиєрейську Літургію очолить владика Ігор (Возьняк).

Програма Всеукраїнської прощі до с. Страдч:

8:30 – Зустріч прочан в с. Ямельня на місці мученицької смерті блаженних о. Миколи Конрада і дяка Володимира Прийми.

9:00 – Молебень до блаженних. 

10:00 – Піша хода до площі біля «Страдецької гори»

11:00 – Архиєрейська Божественна Літургія (за участю Високопреосвященного владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського);

– Присяга «відречення від алкоголю»

– Молитва на освячення всякої речі;

– Похід до церкви та молитва до блаженних;

– Хресна дорога

Фото: прес-служба ЛМР

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...