ОСТАННІ НОВИНИ

ООН надасть Львівщині 13,5 млн грн для переселенців з Криму та Сходу

|

Голова Львівської облдержадміністрації Ірина Сех та Регіональний представник УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек сьогодні,18 червня, підписали угоду про надання матеріальної допомоги для найбільш вразливих внутрішньо переміщених осіб, які переїхали до Львівської області. Про це Львівському порталу повідомила прес-служба ЛОДА.

У рамках угоди передбачена одноразова виплата від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців для 650 найбільш вразливих внутрішньо переміщених осіб у Львівській області.

Голова Львівської ОДА висловила подяку регіональному представникові ООН у справах біженців за активну моральну та методичну підтримку. Вона поінформувала, що станом на сьогодні в області офіційно зареєстровано понад 2,5тис громадян з окупованого Криму та східних областей України, які поселені на тимчасове проживання у Львівську область.

«Усі питання соціально-побутового характеру ми стараємося максимально вирішити. Всі люди  тимчасово проживають у санаторіях, пансіонатах та приватних будинках. За зверненнями батьків 210 дітей навчаються у школах, 21 дитина відвідує дошкільні установи, 346 студентів із 380продовжують здобувати вищу освіту», – зазначила І. Сех.

Вона додала, що  на медичний облік взято822 дорослих та 428дітей до 18років. З березня в області народилося четверо немовлят. Також щотижня люди, які переселилися, отримують продуктові набори. За словами Ірини Сех, в області залучено більш ніж 13 млн грн позабюджетних коштів для вирішення проблем тимчасово переселених людей.

Водночас Олдріх Андорисек наголосив, що ЗахіднаУкраїна, і зокрема Львівщина – надзвичай гостинний та толерантний регіон до народів усіх національностей: «Тут приймають не лише українців, але й кримських татар, росіян, євреїв. Люди безкоштовно надають внутрішньо переміщеним особам продукти харчування та своє житло. Якщо б порахувати кошти, надані від людей та громадських організацій, думаю сума затрат була б в рази більшою. Тому дякую всім небайдужим, зокрема  голові ОДА Ірині Сех, яка з перших днів допомагала в рамках своїх можливостей, відтак  робота в області налагоджена дійсно добре», – сказав О.Андорисек.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), відоме як Агентство ООН у справах біженців було створено 14 грудня 1950 року Генеральною Асамблеєю ООН. УВКБ ООН має мандат спрямовувати та координувати міжнародні дії щодо захисту біженців та вирішення проблем, з якими вони стикаються у всесвітньому масштабі. Головна мета Агентства полягає в гарантуванні прав та добробуту біженців. УВКБ ООН прагне забезпечити кожну людину правом шукати та користуватися притулком в іншій країні.

Сьогодні УВКБ ООН є одним з головних гуманітарних агентств світу. Понад8,600 співробітників організації, які працюють у більш ніж 125країнах світу, допомагають 34 мільйонам осіб. Ця цифра включає не лише біженців, а й шукачів притулку, біженців, які повертаються додому, осіб, які переміщені у межах власної країни, та осіб без громадянства.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...