ОСТАННІ НОВИНИ

Московський патріархат готує церковний переворот в Україні?

|

Українська православна церква Київського патріархату заявляє про підготовку перевороту в Українській православній церкві Московського патріархату. Як повідомили Львівському порталу у прес-центрі Київської Патріархії, приводом для здійснення перевороту в керівництві УПЦ МП може стати святкування Дня Хрещення Руси у липні.

«З достовірних джерел Київській Патріархії стало відомо, що на 19 червня цього року в Києво-Печерській Лаврі на 10 годину ранку в 70 корпусі заплановано проведення засідання Священного Синоду УПЦ МП.

Серед іншого планується рішенням Синоду запросити Московського Патріарха Кирила приїхати в Україну на церковні урочистості з нагоди Дня Хрещення Руси в кінці липня. Здавалося би, візити Московського Патріарха в Київ стали звичайними і з 2008 р. відбуваються щорічно.

Але цього року святкування Дня Хрещення Руси є лише формальним приводом для здійснення перевороту в керівництві УПЦ МП.

Планується, що після оголошення про запрошення для Патріарха Кирила відвідати святкові заходи, через пресу будуть запущені заяви, погрози та заклики не допустити приїзду Московського Патріарха в Україну. Як діє російська пропаганда для нагнітання істерії – всім відомо. Тому за певний час буде створено інформаційну картину нібито реальності загрози в Києві життю Глави РПЦ. І нібито через цю загрозу життю головні урочисті заходи будуть перенесені з Києва у Херсонес біля Севастополя, як місце особистого хрещення святого князя Володимира», – зазначено у повідомленні прес-центру Київської Патріархії.

«Кінцева мета цієї схеми – під благовидним приводом зібрати єпископат УПЦ МП на території, яка юридично є українською, але фактично повністю контролюється російською владою та відповідними спеціальними службами. Єпископів можна було би закликати і безпосередньо до Москви. Але є побоювання, що багато єпископів у столицю держави, яка веде проти України неоголошену війну, просто не поїдуть, а прийняті у Москві рішення в очах українців будуть дискредитовані.

Коли ж єпископи зберуться у Херсонес нібито лише на святкування – «раптом», «після братського обговорення» планується оголосити про «бажання єпископату УПЦ МП» провести свій Собор для прийняття рішень щодо її подальшого життя.

Мета проведення такого «Собору» – оголосити митрополита Володимира (Сабодана) остаточно недієздатним, надати йому (як це було нещодавно зроблено в Білорусі) титул «почесного Предстоятеля УПЦ» і під контролем Московського Патріарха та російських спецслужб «обрати» нового Предстоятеля УПЦ МП – повністю лояльного Москві. А тих єпископів, які відмовляться брати участь у «Соборі» пізніше примусити визнати його рішення або оголосити розкольниками.

Фактично планується задіяти схему, кілька разів вже використану в минулому для «продавлювання» потрібних кремлівському керівництву рішень», – вважають в УПЦ КП.

У зв’язку з цим прес-центр Київської Патріархії вкотре заявляє, що УПЦ Київського Патріархату не заперечує права Московського Патріарха приїздити в Україну і закликає єпископат, духовенство і всіх вірних УПЦ МП бути пильними та не допустити перевороту в керівництві своєї Церкви, а українську державу – зупинити спроби кремлівського керівництва втрутитися в українські церковні справи і використати УПЦ МП для підтримки агресії проти України.

 Фото: evangelie.ru

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...