ОСТАННІ НОВИНИ

Мариновича і Джемілєва у США нагородили Медаллю Свободи

|

Американський Фонд жертв комунізму присудив Медаль Свободи імені Трумена-Рейґана за 2014 рік кримськотатарському лідеру Мустафі Джемілєву та українському громадському і релігійному діячеві Мирославу Мариновичу. Урочиста церемонія вручення Медалей Свободи відбулася у Вашингтоні біля Меморіалу жертвам комунізму. Про це інформує «Голос Америки».

«Щорічно вибір номінантів викликає в журі Фонду гарячі суперечки. Цього року наше рішення було одноголосним – долі двох наших лауреатів схожі, вони присвятили своє життя боротьбі з комунізмом, піддавалися переслідуванням і провели багато років у радянських таборах за свої переконання в боротьбі за свободу», – сказав директор Фонду жертв комунізму Маріон Сміт.

Український правозахисник Мирослав Маринович народився в релігійній сім`ї, підданої гонінням за радянської влади. У 1977 році він був заарештований за антирадянську агітацію і провів сім років в ув’язненні, після чого залишив Україну і прожив п’ять років в еміграції. Маринович заснував і очолив українське відділення Amnesty International. Верховна Рада України нагородила правозахисника Орденом Свободи. В даний час професор Маринович – віце-ректор львівського Українського католицького університету.

Кримськотатарський лідер Мустафа Джемілєв присвятив все своє життя боротьбі за права свого народу. Шестимісячним дитиною він разом з усією своєю родиною і всім кримськотатарським народом депортований до Узбекистану. У СРСР Джемілєв шість разів заарештовувався за звинуваченням в антирадянській діяльності. У 1989 році він був обраний лідером кримськотатарського національного руху. Сьогодні, після російської анексії Криму, Джемілєв знову в центрі боротьби за права і свободи свого народу. Російський уряд заборонив Джемілєву в’їзд до Криму на п’ять років.

Медаль Свободи імені Трумена-Рейґана вручається Фондом жертв комунізму щорічно з 1999 року – як окремим особам, так і організаціям.

Фото:kremlik.blog.idnes.cz 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...