ОСТАННІ НОВИНИ

Нові власники «Полімінералу» можуть влаштувати екологічну катастрофу

|

Нові власники ДГХП «Полімінерал» не виконують природоохоронних заходів, чим можуть спровокувати екологічну катастрофу. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА.

11 червня 2014 року відбулася робоча нарада посадовців на ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Представниками виїзної наради встановлено, що станом на 11 червня жодних заходів по виконанню реалізації «Комплексного проекту консервації рудника №2 і рекультивації порушених земель»,  а саме: збір і закачування дренажних вод рудників на нижні горизонти; закачування в шахту накопичених у хвостосховищах розсолів; суха закладка камер із ціликами; контроль хімічного складу розсолів, а також проведення моніторингових спостережень за рівнем і хімскладом підземних вод і просідання поверхні – не виконано.

Протягом 18 місяців на даному об`єкті, який занесений до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів, знаходиться на обліку у Державній інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України у Львівській області не проводяться жодні природоохоронні заходи.

АКТ перевірки умов виконання договору від 30.10.2013р.  № КПП- 625, який був представлений під час проведення робочої наради не відповідає реальному стану речей.

На нараді прийнято рішення звернутися до Фонду державного майна України щодо включення до комісії представників територіальної громади та уповноважених представників Львівської облдержадміністрації по перевірці виконанні умов договору. Окрім цього, проводити дану перевірку щоквартально.

Водночас, підприємство повинно у найкоротший термін здійснити закачування в шахту накопичених у хвостосховищах розсолів.

Таким чином, Департамент екології та природних ресурсів звертає увагу на важливості проведення природоохоронних заходів з метою недопущення еколого-небезпечної ситуації, так як небезпеку для довкілля і населення в зоні впливу підприємства створюють підземні гірничі виробки та утворені карсти, а також хвостосховище і гірничі відвали, які розміщені на поверхні.

У зоні впливу вироблених підземних свердловин є житлові будинки міста Стебник, високовольтні лінії електропередач, водоканалізаційні мережі Дрогобича та Трускавця, залізниця державного значення Київ – Трускавець, автомагістраль. Підземні виробки сягають ІІ-ІІІ зони санітарної охорони курорту Трускавець.

Нині на прилеглих до «Полімінералу» територіях існує небезпечна ситуація еколого-техногенного характеру: триває активізація процесів карстоутворення, потрапляння прісних вод у підземні виробки, просадка земної поверхні тощо.

Нагадаємо, що наказом Фонду державного майна України від 16.06.2011 року за №900 прийнято рішення про приватизацію Стебницького ДГХП «Полімінерал». Відповідно 2 жовтня 2013 року було укладено договір купівлі – продажу між Фондом державного майна та ПАТ «Компанія «РАЙЗ». Зобов`язання покупця містять економічну складову, інноваційну, соціальну і природоохоронну. 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...