ОСТАННІ НОВИНИ

Глава Європарламенту закликав до якнайшвидшої реалізації санкцій ЄС проти України

|

Президент Європейського парламенту Мартін Шульц вітає рішення Ради ЄС про введення санкцій відносно винних за насильство в Україні і висловлюється за  якнайшвидше їх застосування.

Як передає «Інтерфакс-Україна», таку позицію президента ЄП озвучив у п´ятницю в Брюсселі на прес-конференції представник прес-служби президента Марчін Граєвський.

«Президент вітає санкції, схвалені Радою ЄС з питань закордонних справ, і вони повинні бути імплементовані якомога швидше», – сказав він.

За словами Граевського, Шульц перебуває в постійному контакті з міністрами закордонних справ країн Європарламенту Польщі, Німеччини і Франції, які знаходяться в Києві та «вітає їх зусилля з  пошуку мирного рішення».

«Необхідно уникати будь-якою ціною подальшого насильства, шлях вперед вже визначено – конституційна реформа, інклюзивний уряд національної єдності і вибори», – додав представник президента ЄП.

За словами Граєвського, очікується, що президент Європарламенту прокоментує ситуацію, висловив свої співчуття загиблим, вже на відкритті парламентської сесії в понеділок.

Нагадаємо, напередодні глави МЗС країн ЄС ухвалили рішення про введення санкцій проти тих, хто вчинив насильство в Україні – зокрема, заморозити активи і ввести заборону на видачу віз українцям, відповідальним за насильство в країні. Також держдепартамент заборонив в´їзд у США 20 громадянам України, які США вважають винними за загибель людей під час заворушень в Україні.

З 18-го лютого в Україні, де не припиняються виступи опозиції, різко загострилася обстановка. Що почалися в листопаді минулого року акції протесту проти припинення підготовки Угоди про асоціацію з ЄС переросли з проходили в столиці мирних мітингів у збройне протистояння в масштабах країни. За останніми даними МОЗ України, з 18 лютого жертвами зіткнень опозиціонерів і співробітників правоохоронних органів в Києві стали 77 осіб, 577 звернувся за медичною допомогою, з них 369 було госпіталізовано.

Коментарі

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...