ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові відкрили другий дитячий будинок сімейного типу

|

Сьогодні у Львові відкрили новостворений, другий за ліком, дитячий будинок сімейного типу. Дитячий будинок, у якому проживатиме п’ятеро дітей, відкрито на вулиці Тракт Глинянський. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

«Ми собі поставили дуже амбітну мету – у Львові всі діти мають виховуватись в сім’ях. Адже якщо в сім’ї через якісь обставини сталася біда, і діти залишилися самі, вони мають отримувати виховання в сім’ї. Це так було сто років тому. Тому сьогоднішній Дитячий будинок сімейного типу, який ми відкриваємо, – це є родинне гніздо, родинний затишок для діток, які тут мешкатимуть. І в нас в планах є ще декілька таких будинків, щоб ми до цієї мети плавно дійшли. Дякую всім, хто долучився, всім, хто сприяв, щоби цей будинок був добре доремонтований, і щоб він був якісно облаштований. Все основне тут є. Але якщо хтось захоче ще щось докупити, подарувати, то, я думаю, родина буде це радо вітати», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

7 лютого 2014 року рішенням виконавчого комітету у Львові було створено ще один дитячий будинок сімейного типу. ДБСТ створено на вул. Тракт Глинянський.

Підґрунтям для цього рішення став протокол міжвідомчої комісії з підтримки сімейних форм опіки. На виховання у цей дитячий будинок сімейного типу передано трьох рідних між собою дітей-сиріт: двох хлопців 17 та 15 років, і дівчину 16 років, а також двох дітей позбавлених батьківського піклування: дівчинку 14 років та хлопчика 11 років. Вони теж є між собою рідними.

Нагадаємо, відповідно до ухвали ЛМР від 23.09.2013 року № 2665 «Про придбання житла для створення ДБСТ» територіальною громадою Львова в особі Львівської міської ради було придбано житловий будинок на вул. Тракт Глинянський.

Загальна площа будинку, який складається з шести кімнат та кухні становить 268,2 кв.м., житлова площа становить 107,8 кв.м. Будівля складається з 2-х поверхів та півпідвалу з гаражем. Площа прибудинкової території становить 534,6 кв. м. Загалом створення другого у місті ДБСТ коштувало бюджету Львова 2 млн грн: 1,8 млн грн – вартість будинку та 200 тис грн – облаштування. Взагалі в Дитячі будинки сімейного типу влаштовують в основному діти родинних груп, тобто рідні між собою брати та сестри, яких не беруть в прийомну сім’ю чи тим більше під опіку чи піклування, бо багато дітей. Мета цього – з’єднати до купи братів і сестер – великі родинні групи, щоб вони разом росли до повноліття мінімум, а якщо будуть навчатись у вищих чи професійно-технічних закладах до 23 років, або до закінчення навчального закладу. В ДБСТ може одночасно проживати 10 дітей + двоє батьків вихователів.

Досі у Львові був лише один Дитячий будинок сімейного типу на Сихові. Там знаходиться 10 дітей, з них 8 – діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, і двоє рідних дітей, один з цих рідних дітей – це усиновлена дитина.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...