ОСТАННІ НОВИНИ

За два місяці в Україні нарахували майже 20 "замахів" на пам`ятники Леніну

|

Після подій 8 грудня у Києві в Україні пошкодили або спробували пошкодити не менше 19 пам’ятників Володимиру Леніну.

Такі підрахунки наводить видання Тиждень.ua.

Як відомо, 8 грудня протестувальники звалили і розбили пам`ятник Леніну на Бессарабські площі. Скульптурала вважалась головним монументом Леніна в УРСР. Після знесення в 1991 році за рішенням Київради пам`ятника Жовтневій революціїна нинішньому Майдані Незалежності бессарабський Ленін був місцем проведення масових заходів прорадянських політичних партій.

11 грудня на Волині у Любешові на території, що належить офісу КПУ, члени партії демонтували пам’ятник Ленін з власної ініціативи.

Зранку 30 грудня в місті Ватутіне (Черкаська область) пам`ятник лідеру більшовиків звалили четверо невідомих. За кілька годин працівники комунальних служб повернули скульптуру на місце, але вже з відбитим носом. 

Найбільше пам’ятників “вождю світового пролетаріату” зруйнували на Одещині. Так, вночі 9 грудня невідомі відбили погруддя пам`ятника, встановленого біля клубу залізничників міста Котовська Одеської області.

4 січня у Миколаївському районі пошкодили пам`ятник Лєніну в парку біля будинку “Центр дозвілля”. У міліції потім заявили, що пам`ятник упав сам.

5 січня у райцентрі Березівка (Одеська область) пам’ятник Леніну облили чорною фарбою.

21 січня у місті Татарбунари (Одеська область) пам’ятнику Леніна відбили голову. Представники місцевої влади стверджували, що пам`ятник розвалився від старості (його встановили у 1970 році). 

10 січня у райцентрі Машівка Полтавської області обезголовили пам`ятник Леніну. Цього ж місяця в Алчевську Луганської області на пам’ятнику Леніну написали “Кат”.

Також у січні пам`ятник Леніна зруйнували у Кривому Розі, неподалік від залізничної станції Кривий Ріг-Західний. У чавунного погруддя відбили голову, сам постамент залишився неушкодженим. 

23 січня впав пам’ятник вождю у селі Центральне Снігурівського району (Миколаївська область). Місцева влада також відзначала, що бюст довгий час знаходився в аварійному стані .

Того ж дня в Ізюмі на Харківщині облили пам`ятник Леніну червонною фарбою. А вже 30 січня в Ізюмі в тому ж місті невідомі розмалювали пам`ятник на центральній площі міста. На постаменті з`явилися низка написів червоною фарбою: “Не сотвори собі кумира”, “Закон” та інші.

30 січня на землю впав пам’ятник Леніну у Фастові на Київщині. У міліції розповіли, що невідомі за допомогою лебідки і троса повалили пам`ятник заввишки близько 6 метрів.

У січні також пострадали пам`ятники Вінничини. У Побережному невідомі відрізали скульптурі голову. А в Ямполі пам`ятник Леніну демонтували і встановили на його місці пам’ятник гетьману Богдану Хмельницькому.

1 лютого невідомі частково відірвали голову пам`ятнику Леніну у райцентрі Чорнобай Черкаської області.

7 лютого було викрадено пам`ятник Леніну, що стояв перед будівлею райдержадміністрації міста Шепетівка (Хмельницька область).

Тієї ж ночі невідомі написали на пам`ятнику Леніну в парку Ленінського комсомолу в Одесі гасла на кшталт: “Свобода прийде”, “ОУН -УПА герої” , “Москалів на ножі” і “Україна для українців”. До кінця дня, однак, комунальники очистили постамент.

6 лютого у Сумах офіційно прибрали з постаменту скульптуру Леніна біля палацу культури “Хімік”. Згідно з прийнятим минулого року рішенням міської ради, згодом приберуть і останній  пам`ятник Леніну, що наразі стоїть на масиві Дуровщина.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...