ОСТАННІ НОВИНИ

Інвестиційна привабливість України впала до рекордно низького рівня

|

Індекс інвестиційної привабливості за підсумками четвертого кварталу 2013 року впав до рекордно низького рівня, зафіксованого за п´ять років його існування – до 1,81 балів із п´яти можливих. Про це передає «УНІАН».

«У четвертому кварталі індекс встановив новий антирекорд, зафіксований на позначці 1,81 за п´ятибальною шкалою. Для нас це унікальна ситуація, тому що два роки поспіль індекс настрою тримався на негативній позначці, але все ж – вище двійки. А зараз вже менше двох. Це серйозне погіршення настрою бізнесу», – зазначила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев´янко.

За її словами, бізнес з розчаруванням прийняв відмову України підписувати Угоду про асоціацію з ЄС.

«Падіння було пов´язане з непідписанням угоди у Вільнюсі, хоча в третьому кварталі цього року саме очікування підписання служило підвищенням цього індексу. Але, на жаль, цього підписання не сталося і інвестори розчарувалися, тому що вони очікували, що Угода про асоціацію зможе стати інструментом, який встановить в Україні рівні, прозорі умови гри», – повідомила Дерев´янко, додавши, що вперше за історію вимірювання індексу інвестори взагалі не побачили жодних позитивних змін в інвестиційному кліматі України.

За її словами, більш ніж 50 % експертів, які взяли участь у дослідженні ЄБА, відзначили, що відмова України підписати угоду незабаром призведе до негативних наслідків, зокрема, до політичної нестабільності, дефіциту бюджету, падіння гривні.

Крім того, ЄБА вважає, що в першому кварталі 2014 року не варто очікувати поліпшення індексу. «Якщо говорити про оцінки інвесторів наступних трьох місяців, то потрібно відзначити, що настрої не змінюються, показник за прогнозами залишиться на рівні двійки. Інвестори не вірять, що в найближчі три місяці можуть бути якісь серйозні позитивні зміни в інвестиційному кліматі України», – сказала Дерев´янко.

Також експерти майже не змінили оцінки за сімома ключовими проблемами ведення бізнесу в Україні. Зокрема, вони вважають, що поточна ситуація в країні майже повністю несприятлива для вирішення проблем корупції та судової системи, швидше несприятлива для вирішення земельних питань, відшкодування ПДВ, а також подолання технічних бар´єрів у торгівлі та проходження митних процедур.

Як повідомляли «Коментарі», автор польської «шокової терапії» ( план швидкого переходу від комуністичної планової до ринкової економіки ) Лешек Бальцерович, вважає, що Україна втрачає час для реформ.

Водночас зарубіжні експерти вважають, що реформи української економіці потрібні при будь-якому геополітичному виборі і в будь-якому випадку вони будуть болючими для народу.

Фото: shutterstock

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...