ОСТАННІ НОВИНИ

Опозиція застерігає Януковича від силового сценарію

|

Надзвичайний стан в Україні може бути запроваджений за ініціативи та в інтересах іноземної держави. Спроби введення надзвичайного стану –  це не що інше, як державний переворот з боку Віктора Януковича. Про це заявив голова Політради ВО “Батьківщина” та фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк на прес-конференції в Штабі національного спротиву на Майдані у неділю, 8 грудня.

“Із достовірних і перевірених джерел нам відомо, що однією з умов отримання фінансової допомоги від Росії на користь Віктора Януковича та отримання інших преференцій, в тому числі ціни на газ та гарантій переобрання на другий президентський термін, Росія поставила умову наведення порядку в Україні”, – сказав він.

Зараз адміністрацією Віктора Януковича опрацьовується питання введення надзвичайного стану, зазначив Арсеній Яценюк.

СБУ розпочала провадження про захоплення влади, “яку ніхто не захоплює, адже влада належить народу України”: “Ми офіційно звертаємося до президента Віктора Януковича: спроби введення надзвичайного стану –  це не що інше, як державний переворот з боку Віктора Януковича”.

Він наголосив, що протестна акція є мирною: “Вона вже проходить втретє, і сьогодні зібрала мільйон українців”.

“Якщо Віктор Янукович буде намагатися незаконно, в порушення української Конституції та волі українського народу, вберегти себе при владі, – ми як Штаб національного спротиву не дамо Віктору Януковичу узурпувати владу”, – заявив Арсеній Яценюк.

Штаб національного спротиву звертається до правоохоронних органів та збройних сил не виконувати незаконні накази.

“Ми звертаємося до всіх українців: у випадку введення надзвичайного стану – всі на Майдан”, – сказав Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк підкреслив, що адміністрація Віктора Януковича “попереджена нашими західними партнерами”: “Будь-яке застосування сили по відношенню до мирних демонстрантів закінчиться не просто введенням візових обмежень, не просто арештом рахунків і активів всіх, хто підтримує цей режим, а й ізоляцією і, в тому числі, кримінальним переслідуванням по відношенню до тих, хто віддає накази бити людей”.

Він ще раз наголосив, що це мирна демонстрація: “Жодної провокації, жодного насилля, мирні демонстранти не захопили жодної будівлі. Ми пікетуємо державні органи”.

“Центр  Києва став демократичною територією для пішоходів. Хто хоче пройти – будь ласка. Машини швидкої допомоги, пожежні, машини, які забезпечують життєдіяльність, вільно проїжджають і допомагатимуть людям в разі необхідності”, – сказав він.

“Якщо вони думають, що через введення надзвичайного стану можуть передушити ситуацію, наша відповідь наступна – це тільки загострить ситуацію. Вина за будь-яке кровопролиття буде лежати персонально на Вікторі Януковичі. Ми – мирні люди. Ми мирно вимагаємо, щоб народ України не просто почули, а щоб влада працювала на свій народ”,  – додав Арсеній Яценюк.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...