ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині зростає захворюваності на грип та ГРВІ

|

Як і характерно для цієї пори року, у Львівській області продовжується зростання рівня захворюваності на грип та ГРВІ. З початку епідсезону захворюваності на грип та ГРЗ у Львівській області захворіло 75981 осіб, з них 45147 дітей до 17 років (59,4%). У період з 01.10.2013 по 24.11.2013р. в інфекційні стаціонари госпіталізовано 1596 осіб (2,1 %). Загальний епідпоріг в області не перевищено. Про це повідомляє ГУ Держсанепіслужби у Львівської області.

За підсумками моніторингу впродовж 48-го тижня (25.11.13 – 02.12.13) у Львівській області захворіло на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції 9576 осіб, інтенсивний показник на 10 тис. населення склав 37,6 при епідемічному порозі 72,5. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 59,2%.

Відмічається ріст рівня захворюваності в порівнянні з минулим тижнем на 13%. У контрольному Львові за звітний період захворіло 3948 осіб з інтенсивним показником 50,1 при епідпорозі 90,3. Показник захворюваності зріс на 15 % в порівнянні з минулим тижнем.

Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 54,4 %. Станом на 02.12.13 в області вакциновано проти грипу 2549 осіб, в т.ч. 1072 дітей до 17 років вакцинами «Ваксігрип», «Флюарикс». Серед осіб груп ризику щеплено 1168 медичних працівників, 1005 осіб, що перебувають у спеціалізованих колективах ( школах- інтернатах, будинках дитини, будинках для осіб похилого віку). Держсанепідслужба Львівської області нагадує, що грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають люди в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:

– Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.

– Користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.

– Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.

– Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму.

– Мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

– Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті.

– Залишатися вдома при перших ознаках хвороби — щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...