ОСТАННІ НОВИНИ

Шахрайськими схемами із Green card могла скористатися російська мафія

|

Американські експерти по-різному оцінили загрози від існування шахрайських схем у диверсифікаційній візовій лотереї США (Green card) в Україні. Деякі з фахівців навіть вважають, що це становить загрозу американській безпеці, оскільки до США у такий спосіб може потрапити російський криміналітет, йдеться у публікації видання The Washington Post, де наводяться думки кількох фахівців з безпеки щодо доповіді офісу генерального інспектора Держдепартаменту США з проблем лотереї в Україні, передає Укрінформ. “Аналітики в галузі безпеки зазначають, що доповідь є червоним знаком попередження. При цьому вони зауважують, що до України має легкий доступ російська мафія та інші організовані злочинні організації, які могли використовувати систему фальсифікацій із візами для переміщення злочинців або терористів у США”, – йдеться у статті.

Зокрема, на думку старшого наукового співробітника Інституту Брукінгса Майкла О`Хенлона, будь-які подібного роду порушення візової лотереї Грін Кард викликають “занепокоєння з приводу питань безпеки”. Водночас експерт іншого американського аналітичного центру – Ради з зовнішніх відносин Едвард Олден вважає, що в даному випадку турбують кримінальні дії шахраїв, а не ризики тероризму. “У цій схемі немає нічого такого, щоб казати про підвищені ризики для безпеки. Звісно, через неї виникає чимало проблем. Багато людей в Україні піддаються на вимагання грошей”, – сказав аналітик.

Олден нагадав, що, на відміну від інших імміграційних програм, за якими іноземці приїжджають до США у робочих чи сімейних цілях, за візовою лотереєю до Америки може потрапити будь-яка людина при наявності хоча б середньої освіти. Цю диверсифікаційну програму часто критикували через те, що вона є досить широкою і не відповідає інтересам США. До того ж проведення візових лотерей можуть припинити, якщо Конгрес схвалить всеохоплюючу імміграційну реформу, підкреслив експерт.

Як повідомляло агентство, офіс генерального інспектора Державного департаменту США оприлюднив доповідь, у якій повідомив, що програму візової лотереї Green card в Україні використовують у своїх цілях групи шахраїв. Згідно з викладеною схемою, шахраї, часто без відома та дозволу українців, вводять в он-лайн програму на отримання віз їхні імена та персональну інформацію, яку “купують, крадуть або отримують із відкритих джерел”. Зокрема, за оцінками посольства США в Києві, з року в рік до лотереї потрапляють імена 80% населення Західної України.

При реєстрації шахраї отримують номер підтвердження поданої на учать у програмі заявки, який, у разі надання Держдепом цьому аплікантові візи, використовують для вимагання у нього грошей. Так, у доповіді офісу генінспектора говориться, що злочинці потім контактували з сотнями українців, вимагаючи підписання контракту про сплату 15 тис. дол. за отримання номера підтвердження.

Якщо у переможця лотереї не було стільки грошей, то йому нав`язувався фіктивний шлюб із бажаючими іммігрувати в США і готовими за все оплатити. У ряді випадків від учасника лотереї вимагали для цього розірвати справжній шлюб.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...