ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині традиційно пройде конкурс з української мови імені Петра Яцика

|

8 листопада, до Дня української писемності та мови, на батьківщині засновника конкурсу, відомого українського мецената Петра Яцика у селищі Верхнє Синьовидне Сколівського району відбудуться урочистості з нагоди відкриття ХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

За участю громади, представників влади, духовенства, освітян і учнів будуть проведені:

• 12.00 год. – Урочисте віче (смт Верхнє Синьовидне, біля пам’ятного знака Петру Яцика);

• 13.30 год. – Святковий концерт «Розквітай же, рідна українська мово!» (м. Сколе, НД «Бескид»). Зазначимо, що ХІV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика для учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів відбудеться у три етапи:

• І етап – з 9 до 20 листопада 2013 року – у загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах;

• ІІ етап – 23 листопада 2013 року – у районних центрах і містах обласного підпорядкування – для учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів;

• ІІІ етап – 7 грудня 2013 року – обласний – у м. Львові. Довідка: Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Організатори – Міністерство освіти і науки України, Ліга українських меценатів за підтримки Міністерства культури і туризму України.

Перший Міжнародний конкурс знавців української мови було проведено у 2000 році. За рішенням Ліги українських меценатів конкурсу було присвоєно ім’я Петра Яцика, а його дочка Надія стала почесним головою конкурсу.

Петро Яцик (1921-2001) – відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження. З кінця 50-х років минулого століття почав направляти значні кошти на реалізацію різноманітних наукових та культурних проектів української діаспори. Він став першим меценатом багатотомної «Енциклопедії українознавства», що видавалася у повоєнні роки. Найбільш відомим проектом, профінансованим Яциком, стало видання англійською мовою «Історії України-Русі» М. Грушевського.

На переклад і друк цієї монументальної праці меценат пожертвував 15 млн. доларів. Петро Яцик вперше виступив з пропозицією проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів, що об’єднує представників бізнесу з багатьох країн світу. Вони надали спонсорську підтримку у проведенні конкурсу та кошти для нагородження його переможців. Вагомий внесок на фінансування конкурсу зробив і сам Петро Яцик.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...