ОСТАННІ НОВИНИ

Відтепер магазини штрафуватимуть за відмову приймати картки

|

Набула чинності постанова, що встановлює адміністративну відповідальність для торговців у випадку, якщо вони відмовлять споживачеві в розрахунку платіжною карткою, пишуть Коментарі.

Як повідомили у прес-службі Держпідприємництва України, згідно з постановою №727 «Про внесення зміни до пункту 2 Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів» штраф складе п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 8500 гривень.

«Тепер споживачі можуть вимагати у всіх суб’єктів господарювання, де встановлені касові апарати, приймати до оплати електронні засоби платежу. У разі відмови у проведенні розрахунку споживачі можуть звертатися до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів», – підкреслили у відомстві.

Також Держпідприємництво нагадало, що відповідно до статті 16313 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за недотримання встановлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів органи доходів і зборів мають право застосувати до підприємців штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн). При повторному порушенні протягом року штраф збільшується і становитиме від 500 до 1000 мінімумів (8500-17000 грн).

Як повідомляли «Коментарі», у квітні Нацбанк зажадав від фінансистів взятися за установку POS-терміналів (що приймають платіжні карти) в торгово-сервісних мережах країни і пригрозив штрафами за їх відсутність.

Фото: Shutterstock

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...