ОСТАННІ НОВИНИ

На Дрогобиччині поховали рештки вояка УПА

|

Учора, 20 жовтня, в урочищі Помірки, що біля села Станиля Дрогобицького району, Товариство пошуку жертв війни «Пам`ять», жителі села Станиля, міст Трускавець та Дрогобич урочисто поховали рештки вояка УПА на місці його загибелі та сховку – у лісовій «Криївці».

Останки загиблого було виявлено в літку цього року. Увагу пошуківців з Товариства «Пам`ять» привернула невелика за розмірами (2,5х2,5м) яма. При дослідженні ями було виявлено фрагменти скелета людини, набійниця для німецького автомата (МР- 38, 40), коробка з кремом для чищення взуття, металеві завіси та гачки (ймовірно закріплювались на  вхідній дверці в «криївку»), цвяхи та залишки дерев’яної конструкції. Тюбик наповнений зубною пастою (з написом «Главпарфюмер. Ф-ка Свобода, город Москва»).

Вилучені при досліджені «криївки» людські рештки вирішено поховати на місці його загибелі – у криївці. На цьому місці насипано пагорб, встановлено березовий хрест (в наступному році планується замінити гранітним хрестом), священиками проведено обряд поховання. Члени Товариства «Пам`ять», одягнені у відтворені повстанські однострої , пострілами вшанували пам`ять загиблого вояка. Після захоронення відбулось  віче- реквієм.

Після десятиліть забуття, ще один вояк нескореної Української Повстанської Армії був похований за християнським та військовим звичаєм.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...