ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні в парламенті очікується невеличкий мордобій

|

Опозиційні фракції не виключають, що сьогодні у Верховній Раді може бути силове протистояння, щоб не дати можливості ухвалити президентський законопроект про внесення змін до Конституції

Про це народний депутат від ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко заявив у коментарі виданню «Комерсант-Україна».

«Ми будемо діяти по ситуації і консультуватися зі своїми партнерами по опозиції – я поки не можу розкрити всіх секретів», – заявив він.

Водночас у Партії регіонів не мають наміру щось змінювати в законопроекті. «Процедура, за якою відбувається процес внесення змін до Конституції, не передбачає ніяких змін законопроекту – в іншому разі все доведеться починати спочатку, а це може затягнути процес до осені наступного року», – заявив глава парламентського комітету з питань правової політики «регіонал» Валерій Писаренко.

За його словами, комітет учора схвалив цей законопроект. «Ми очікуємо, що в четвер Верховна Рада ухвалить його 226 голосами, і ці голоси знайдуться! На наступній сесії Ради для його ухвалення потрібно 300 голосів, до того часу опозиції доведеться переглянути свої твердження – законопроект є євроінтеграційним, він схвалений Венеціанською комісією, для нас є очевидним, що Європа на 100% його підтримує», – зазначив депутат.

Як повідомляли «Коментарі», вчора опозиційні фракції поширили заяву, в якій йдеиться, що вони вважають неприпустимим ухвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України про посилення гарантій незалежності суддів у редакції Президента і за нього не голосуватимуть. Опозиція вимагає створити в парламенті тимчасову спеціальну комісію з питань внесення змін до Конституції України.

Нагадаємо, законопроект «Про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів» був направлений Верховною Радою до Конституційного Суду 5 вересня і визнаний конституційним.

Документ, ініціатором якого виступив Президент Віктор Янукович, передбачає, що «призначення на посаду судді суду загальної юрисдикції здійснюється безстроково Президентом України на підставі та згідно з поданням Вищої ради юстиції». Таким чином, Верховна Рада втратить повноваження призначати суддів.

Також пропонується виключити з Конституції положення про термін повноважень генерального прокурора України.

Коментарі

Фото: Євген Котенко

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...