ОСТАННІ НОВИНИ

ФІФА визнало право українських вболівальників на Бандеру і Шухевича -"Свобода"

|

Організація FARE (“Футбол проти расизму в Європі”), яка допомагає ФІФА боротися проти проявів расизму і нацизму вчасно зрозуміла, що втрапила в міжнародний скандал, коли оштрафувала Україну за символіку ОУН-УПА на матчі Україна-Сан-Марино. Відповідну заяву зробив народний депутат “Свободи” Ігор Мірошниченко в коментарі УНН.

“Немає цієї брошури(в якій прописані расистські банери – ред.), FARE не визнає, що вона існувала. Вони зараз видалили цю брошуру зі свого сайту і говорять, що такої брошури не існує. Хоча скрін-шоти справді є і ця брошура нібито була, але насправді FARE видалила цю брошуру не даремно. Вони розуміють, що вони вляпалися в міжнародний скандал і тут питання вже не футбольне, а політичне. Мова йде про системну і планомірну дискредитацію України”, – наголосив І.Мірошниченко.

Політик відзначає, що і ФІФА і ФФУ підтвердили, що символіка ОУН-УПА не є забороненою.

“Ми були у штаб-квартирі ФІФА і нам пообіцяли, що впродовж тижня надішлють вичерпний перелік того, що заборонено. Але очевидно, що ні прапор червоно-чорний, ні портрети – вони не заборонені.
Вчора видали буклет(у ФФУ – ред.), в якому немає ні С.Бандери, ні Р.Шухевича, ні червоно-чорного прапору. Це означає, що вони визнали, що впродовж місяця деякі функціонери спекулювали на цій темі, намагалися брехати людям, казали, що це через національно-патріотичну символіку. Насправді – ніяк не через неї, а через групу провокаторів, які завтра можуть з`явитися будь-де. І це контролювати неможливо”, – констатував І.Мірошниченко.

Нагадаємо, львівський футбольний клуб “Карпати” зробив червоно-чорний прапор своїм офіційним символом: “За таких обставин, коли певні сили намагаються змусити вболівальників ходити на футбольні матчі сірим безмовним строєм, ФК „Карпати“ не може і не має права закривати на оце очі. Віднині червоно-чорний прапор набуває офіційного статусу у символіці футбольного клубу „Карпати“, тож його поява на трибунах під час матчів „левів“ буде вітатися ще палкіше”.

27 вересня Дисциплінарний комітет ФІФА порахував, що поведінка групи українських уболівальників (неонацистські банери і вітання, в тому числі і символи ОУН та УПА, “мавп’ячі” звуки і жести) під час матчу Україна – Сан-Марино були ганебні і явно порушували Дисциплінарний кодекс ФІФА. Крім того, піротехнічні засоби, які використовувалися вболівальниками, могли становити значну загрозу особистій безпеці. Через це відбірковий матч ЧС-2014 між збірними України та Польщі, намічений на

11 жовтня в Харкові мав відбутися без глядачів. Також збірна України була позбавлена права грати на “Арені Львів” до кінця відбору на ЧС-2018 у Росії. Крім того, ФФУ було зобов`язане виплатити штраф у 45 тисяч швейцарських франків.

3 жовтня президент ФФУ Анатолій Коньков заявив, що матч Україна-Польща відбудеться з глядачами, оскільки ФІФА призупинила дію санкцій через неможливість вчасно розглянути апеляцію ФФУ. Того ж дня президент ФФУ заявив, що Федерація футболу України не займається політичними питаннями, зокрема пов`язаними з викресленням символіки ОУН-УПА з чорного списку.

Фото ФК “Карпати”

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...