ОСТАННІ НОВИНИ

Заяви про знижки на російський газ для України лише маніпуляція – нардеп

|

Заяви про зниження ціни на газ для України – не більше, ніж маніпуляція, яку використовують для покращення образу «дружньої» Росії перед Вільнюським самітом та задля зняття суспільної напруги в Україні після російських торговельних війн. Про це заявив народний депутат, член парламентського комітету з питань паливно-енергетично комплексу та ядерної безпеки Ігор Васюник інформує прес-служба нардепа.

За словами І.Васюника, йдеться не про зниження ціни для українського споживача, а про ціну на технологічний газ, який потрібен для роботи та безперебійного постачання газу по газотранспортній системі України.

«Газ за ціною 260 дол. за тисячу кубометрів – це технологічний газ, який закупляється для наповнювання підземних сховищ. Він потрібен для обслуговування газотранспортної системи, для забезпечення безперебійного транзиту газу до Європи. Для цього в підземних сховищах повинно бути закачано не менше, ніж 19 млрд кубометрів газу. Окрім того, «путінівську» знижку на технологічний газ отримала приватна структура Ostchem Group DF. І таку знижку чи поступку отримують десятки фірм в Італії, на Балканах, Австрії чи інших європейських країнах. Тому зроблена заява російським президентом Владіміром Путіним про «дружню» знижку на газ для України є лише геополітичною грою та маніпуляціями, зокрема і перед Вільнюським самітом. Про знижки можемо тоді говорити, коли їх отримає національний оператор, а не приватний. А вартість газу для українських споживачів як була так і залишається на попередньому рівні», – заявив Ігор Васюник.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...