ОСТАННІ НОВИНИ

Наступного тижня Львів порине у фестиваль камерної музики

|

Упродовж чотирьох днів, з 12 (Митрополича Базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії, площа Катедральна, 1) до 15 вересня (Львівська філармонія, Концертний зал ім. С. Людкевича, вул. Чайковського, 7) відбудеться VI Міжнародний фестиваль камерної музики «Шимановскі квартет та друзі». Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Знаний «Шимановскі квартет» із Ганновера привезе своїх не менш іменитих друзів до Львова. І не випадково. Адже двоє учасників «Шимановскі-квартет» родом з України: альтист Володя Микитка народився тут і навчався у спеціальній музичній школі ім. С. Крушельницької, а перша скрипка квартету Андрій Бєлов за походженням хмельничанин. Із Гжегожем Котувим (друга скрипка) та Марчіном Сєнявскі (віолончель) вони заснували квартет ще під час спільного навчання у Варшавській музичній академії і відтоді активно концертують світом. З 2000 року виконують функції квартету in residence та викладають у Вищій школі музики і театру німецького міста Ганновера.

Саме Володі Микитці після одного з виступів на фестивалі «Контрасти» спало на думку організувати для рідної львівської публіки вечори камерної музики за участю найбільш реномованих виконавців. Ідея переросла у фестиваль, котрий щоразу перетворюється на справжній зорепад найвідоміших імен сучасного музичного світу. Не менш приваблює й струнка, послідовно втілювана концепція кожного концерту, розмаїття напрямків та стилів, щонайширший репертуар, прем’єрні виконання, об’єднані єдиною ідеєю – продемонструвати всі скарби світу камерної музики.

«Музика, а особливо музика камерна, – це унікальна площина для зустрічей та дискусій, це універсальна мова, зрозуміла різним народам. Тож сподіваємось, що запрошені нами артисти, зустрівшись у Львові для того, щоб виконати тут шедеври музики різних епох, подарують слухачам незабутні музичні враження», – вважає Володимир Микитка.

На цей раз в артистичному профілі фестивалю велику увагу приділено зустрічі митців та презентації творів з України і Польщі на тлі знаменитих гостей з інших країн та творів світової музичної лiтератури. Буде представлено роботи трьох великих польських композиторів XX ст., які святкують ювілей: Вітольд Лютославскі, Генрик Миколай Гурецкі i Кшиштоф Пендерецкі, a також твори Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Богдани Фроляк та буде представлено музику різних стилів і епох – від ренесансу до музики наших днів.

Якщо поглянути на ретроспективу, то участь у фестивалі взяли зірки світового виконавства, такі як Гідон Кремер, Володимир  Крайнєв, Олег Майзенберг, Робі Лакатош, Мирослав Скорик, Володимир Сіренко, Юрій Бервецький, Володимир Крайнєв, Валерій Соколов, Ігор Четуєв, Бруно Монсенжон, Хен Халеві, Аліса Маргуліс, Андрій  Пушкарьов, Камерний оркестр «Академія», Симфонічний  оркестр «INSO-Львів», TANGATA квінтет і Кладіуш Баран, Мартін Оуен, Джонатан Плоурайт, Мар’яна Гумецька, джазові колективи та ін. Безумовно, приїзд  на VI фестиваль таких молодих зірок, як Борис Андріанов (віолончель), якого вже величають «новим Ростроповичем», чи скрипалів Валерія Соколова  і Лауреата Першої премії конкурсу ім. Г.Венявського у Познані Агати Шимчевскі, піаністів Лілі Майскі, Поліни Лєщенко, Жанни Микитки, гітариста Франка Бунгартена і  циганської групи «5Devils» на чолі з унікальним віртуозом скрипки Гези Хосшу Легоцкі – це демонстрацiя блискучих реномованих музикантів, яких можна зустріти на сценах і фестивалях всього світу. А найприємнiше, що це близькi друзi, які погодилися приїхати, щоб впродовж декількох днів музикувати разом на найвищому рівні, зробити виконавську творчість ближчою рідній аудиторії.

Проведенням фестивалю організатори завдячують дирекції Львівської обласної філармонії, Мiнiстерству культури i нацiональної спадщини Республiки Польща, а передусім, своїм друзям – світової слави музикантам, які погодились презентувати своє мистецтво львівській публіці.

«Шимановскі Квартет» заснували 1995 року у Варшаві Марек  Думіч (скрипка), Гжегож Котув (скрипка), Володимир Микитка (альт) та Марчін Сєнявскі (віолончель). З того часу колектив активно концертує на сценах усіх континентів. Лауреат конкурсів у Флоренції (Італія, 1997 р., Premio Vittorio Gui, 1-ша премія), Ганновері (Німеччина, 1997 р., In Memoriam Dmitri Shostakovich, 1-ша премія), Мельбурні (Австралія, 1999 р., 2-га премія), Осаці (Японія, 1999 р., 2-га премія), Веймарі, Мюнхені, Премії ім. К. Шимановського (2005).

Учасник престижних міжнародних фестивалів (Reingau Musikfestival, Schleswig-Holstein Musikfestival, Lockenhaus Festival Гiдона Кремера, Kuhmo Chamber Music Festival, London Proms Festival та ін.), концертів у Великобританії, Німеччині, Польщі, Росії, Україні, Франції, Швеції, Швейцарії, США, Канаді, Австралії. Виступав на сценах Carnegie Hall (Нью-Йорк), Suntory Hall (Токіо), Konzerthaus (Берлін), Сoncertgebouw (Амстердам), Musikverein (Відень), Angels Place (Сідней), «Дом музыки» (Москва). Здійснив низку записів для ВВС, трансляції для Radio France, ÖRF, NDR, WDR, BR.ABC, TV Music, Arte. В дискографії квартету – сім альбомів, у т.ч. записи «Ліричної сюїти» А.Берга, квартетів та квінтетів В. А. Моцарта, Й. Брамса, Й. Гайдна, Г. Бацевіч, А. Дворжака, а також концертні записи квартетів Л ван Бетховена та К. Шимановського із Birmingham Symphony Hall, фестивалю в Локенгаузі (Австрія) та концерту в залі Ганноверської Вищої школи музики та театру. У 2006 р. спільно із джаз-квартетом «Pure Desmond» музиканти Квартету ім. К. Шимановського записали компакт-диск «The meeting of minds».

Квартет вдосконалював свою майстерність у Вальтера Лєвіна, Ісаака Стерна, учасників квартетів Amadeus, Julliard, Emerson, Guarneri. Та справжнім ментором колективу є Гатто Байєрлє. В репертуарі Квартету ім. Шимановського як класична квартетна література, так і твори сучасних авторів, часто написані спеціально для колективу. З 2000 року ансамбль виконує функції квартету in residence у Вищій школі музики і театру в Ганновері, тобто провадить власний класс камерного ансамблю.

2005 року на зміну Мареку Думічу першою  скрипкою квартету став Андрій  Бєлов. Після вельми успішного  виступу у Львові на фестивалі «Контрасти» в 2006 році музиканти Квартету, а серед них – уроджений львів’янин Володимир Микитка – виступили з ініціативою проведення в цьому місті концертів камерної музики за власної участі та із запрошеними друзями, музикантами світової слави. Цю ідею власне й реалізовано в фестивалі «Шимановскі-квартет та друзі».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *