ОСТАННІ НОВИНИ

Де шукати роботу тим, хто не знає іноземних мов

|

Володіння іноземною мовою традиційно вважається великою перевагою в очах роботодавця. Щомісячно на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна публікується близько 30% вакансій з вимогою володіти англійською. Часто потрібні й ті, хто знає німецьку, французьку та італійську. Де ж шукати роботу тим, хто іноземних мов не знає?

Найчастіше спеціалістів зі знанням англійської шукають в сфері науки та освіти — це переважно викладачі англійської та перекладачі. Так само важливо володіти мовою туманного Альбіону тим, хто бажає працювати у недержавній громадській організації з іноземним фінансуванням або у сфері закупівель. Високий рівень вимог до знання англійської бачимо і в сфері інформаційних технологій, зокрема в компаніях, що займаються аутсорсинговим програмуванням.

Не володіючи англійською, без проблем знайдуть роботу працівники салонів краси та спеціалісти робітничих професій. Не будуть перейматися володінням іноземною в страховому, будівельному та автомобільному бізнесах.

Таким чином, вимогу до знання англійської мови містить кожна третя вакансія для «типових» офісних працівників. Для найбільш дефіцитних спеціалістів: банківських працівників, страховиків, менеджерів із продажу – роботодавці часто не висувають додаткових вимог. Особливо цінних працівників компанії готові навчати за свій рахунок. Яскравий приклад – ІТ сфера, де більшості співробітників пропонують безкоштовне навчання як мові, так і новинкам в сфері програмування.

Серед регіонів за кількістю пропозицій роботи, у яких озвучена необхідність володіти англійською мовою, однозначний лідер — Київ. 35% всіх вакансій цього регіону містять вимогу знати англійську мову на тому чи іншому рівні. Це не дивно, адже саме в столиці знаходиться більшість центральних офісів міжнародних компаній. За часткою вакансій, у яких потрібне знання англійської, лідерами є Львів (34%) та Харків (30%). У цілому в десяти найбільш активних на ринку праці регіонах України знання англійської вимагають по-різному.

Стосовно інших мов, то як і у випадку із резюме, найчастіше роботодавці шукають спеціалістів, що знають німецьку, французьку та італійську. Менш популярні, проте помітні, вакансії для тих, хто знає іспанську та польську мови.

Цікаво, що у переважній більшості випадків німецька, французька чи, наприклад, китайська мова фігурують як друга іноземна, а їх знання є тільки додатковою сприятливою умовою для успішного проходження відбору. Першою і обов’язковою в таких вакансіях частіше за все фігурує англійська.

Найчастіше знання інших іноземних мов, зокрема доволі екзотичних, потрібне для офіс-менеджерів та секретарів, перекладачів, викладачів. Також знання китайської чи турецької може знадобитись працівникам міжнародних представництв чи менеджерам по роботі з іноземними клієнтами. Часто тих, хто досконало володіє іноземними мовами, запрошують для роботи в кол-центри для аутсорсингових телепродажів чи роботи у службі підтримки. Серед нових трендів ринку можна помітити пропозиції для SMM-менеджерів чи копірайтерів, що володіють європейськими мовами, – вони перекладають іноземні матеріали, забезпечуючи роботодавцеві новий та цікавий контент.

Дані були отримані у результаті аналізу бази даних вакансій та резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua у червні 2013 року.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...