ОСТАННІ НОВИНИ

НБУ випустив пам`ятні монети до ювілею хрещення Київської Русі

|

Третього липня в Музеї грошей Національного банку України відбулася презентація пам’ятних монет номіналами 100, 20 та 5 гривень “1025-річчя хрещення Київської Русі”, які введені в обіг 3 липня цього року. Про це інформує прес-служба Нацбанку.

Пам’ятні монети “1025-річчя  хрещення Київської Русі” присвячені запровадженню князем Володимиром Великим християнства як державної релігії. Як відомо, масове хрещення князем Володимиром Великим за літописом відбувалося у 988 році на річці Почайні – притоці Дніпра, у результаті чого християнство стало провідною релігією в Київській Русі.

Заступник начальника Управління нумізматичної продукції  та маркетингу Національного банку  України Вікторія Сузанська повідомила, що Національний банк України розраховує на те, що презентовані пам’ятні монети користуватимуться такою самою популярність серед широкого загалу громадян, як і його інша нумізматична продукція. Вона зазначила, що позитивна динаміка зростання обсягів реалізації пам’ятних монет є результатом укладання договорів з дистриб’юторами, якими реалізується 60% від загального тиражу пам’ятних монет, а також зумовлена вдалим підбором тематики і високою художньою якістю українських пам’ятних монет.

Монету “1025-річчя  хрещення Київської Русі” номіналом 100 гривень виготовлено із золота 900 проби, категорія якості карбування – “пруф”, маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 32,0 мм, тираж – 1 025 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби – Au 900, маси в чистоті – 31,1 і логотипом Монетного двору Національного банку України.

Монету “1025-річчя хрещення Київської Русі” номіналом 20 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса в чистоті – 62,2 г, діаметр – 50,0 мм, тираж – 3 500 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби – Ag 925, маси в чистоті – 62,2 і логотипом Монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення – локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,000449 г.

Монету “1025-річчя  хрещення Київської Русі” номіналом 5 гривень виготовлено із нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,54 г, діаметр  – 35,0 мм, тираж – 30 000 штук. Гурт монети рифлений.

Художники:

аверс: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук;

реверс: Марія  Скоблікова, Олександр Кузьмін.

Скульптори: Святослав  Іваненко, Володимир Дем’яненко. З  ціною та пунктами продажу пам’ятних  монет “1025-річчя хрещення Київської  Русі” можна ознайомитися на сторінках  Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

Фото: прес-служба НБУ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *