ОСТАННІ НОВИНИ

Українці хочуть і в Європу, і до Росії - опитування

|

Згідно з  результатами дослідження, проведеного  Соціологічною групою «Рейтинг», вагомі частини українського суспільства хочуть інтеграції як у Євросоюз, так і до структур, створених на базі СНД.

Зокрема, 52% опитаних українців підтримують приєднання України до Європейського Союзу. Не підтримують – 34%, ще 14% – не визначились.

Протягом 2012 року кількість прихильників євроінтеграції є стабільною, що дещо менше, ніж  у 2010-2011, проте більше, ніж у 2009 роках. Незважаючи на це, кількість «твердих» прихильників євроінтеграції зростає щороку: якщо у 2010-2011 роках однозначно підтримували вступ України до ЄС близько чверті українців, то у 2012 – щонайменше третина.

Найбільшими прихильниками вступу України до ЄС є молодь – майже дві третини опитаних у віці 18-29 років підтримують ініціативу, а не підтримують лише чверть. Найбільш песимістично ставляться до ініціативи старші люди – 38% підтримують і 43% не підтримують. Серед найбільших прихильників євроінтеграції мешканці Заходу (77%), дещо менше Центру (64%), Півночі (54%) та Сходу (51%). Водночас близько половини опитаних на Півдні та Донбасі не підтримують ініціативу.

Разом з тим 41% опитаних підтримують утворення єдиної держави  у складі України, Росії, Білорусі. Не підтримують – 44%. Ще 15% – не визначились.

Якщо протягом 2010-2011 років  кількість прихильників спільної держави  стабільно перевищувала кількість  противників, то вже у 2012 році спостерігаються  зворотні тенденції.

Утворення спільної держави  з Росією найбільше підтримують  старші люди (53%), найменше – молодь (32%), більше у містах, ніж в селах. Стабільно найбільшу підтримку  ініціатива має на Півдні (64%), Донбасі (57%) та на Сході (54%) країни. Водночас понад  половина мешканців Центральної та Північної України та понад 80% Західної не підтримують утворення єдиної держави  у складі України, Росії, Білорусі.

Цікаво, що щонайменше чверть опитаних, які підтримують  утворення єдиної держави з Росією та Білоруссю, одночасно підтримують і приєднання України до ЄС.

Враховуючи  такі особливості відповідей, респондентам було задане пряме запитання. Отже, на думку опитаних для України підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом більш вигідне (40%), ніж вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном (37%). 23% – не змогли визначитися. 

Протягом останнього року кількість прихильників підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом майже не змінилася, натомість незначно, але зросла кількість тих, які вважають Митний союз більш вигідним для країни (з 34 до 37%).

В результаті Захід, Північ і Центр України більше підтримують  Угоду з Євросоюзом. Донбас, Південь  і Схід – вступ до Митного союзу. Також на Сході відносно більше невизначених з даного питання. Молодь, люди з вищою освітою традиційно більше підтримують  підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом, старші – вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...