ОСТАННІ НОВИНИ

Журналісти вважають, що парламентські вибори сфальсифіковані

|

Частину результатів парламентських виборів в Україні було сфальсифіковано. Про це заявили 36 з 50 опитаних фондом «Демократичні ініціативи» українських журналістів. При цьому вісім журналістів вважають, що на виборах були окремі випадки підтасовок, однак вони суттєво не вплинули на остаточний результат.

Ще шестеро сказали, що результати були повністю сфальсифіковані.

Діяльність ЗМІ під час виборчої кампанії журналісти переважно оцінили як 50:50 (тобто як позитивно, так і негативно).

Серед основних негативів діяльності ЗМІ під час виборів були названі: велика кількість джинси і незбалансованість новин на телеканалах; мала кількість об`єктивних аналітичних матеріалів і нерівномірний доступ до основних ЗМІ з боку влади і опозиції.

Третина журналістів (16 осіб) сказали, що їхні видання не розміщували замовних матеріалів під час передвиборчої кампанії. «Іноді бувало» — 12 журналістів, «було постійно» — 10 осіб, троє важко відповісти, а ще троє відмовилися відповідати на це питання.

Серед основних позитивів діяльності ЗМІ під час виборів були названі: дотримання хоч якогось балансу поглядів і принципова позиція окремих журналістів і телеканалів.

Найгіршими у висвітленні виборчої кампанії ЗМІ, на думку опитаних, стали Перший національний телеканал, телеканал «Інтер» і газета «Комсомольська правда в Україні». А кращими були названі: інтернет-видання «Українська правда», телеканали ТВі та «5 канал».

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 21 по 30 листопада 2012 року провів опитування журналістів «ЗМІ на виборах-2012: оцінки журналістів». Всього було опитано 50 журналістів: 27 — з Києва, 23 — з усіх регіонів України.

DT.UA 

Фото: Львівський портал 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...