ОСТАННІ НОВИНИ

Цьогоріч епідемії грипу у Львові не буде

|

Мерія закликає львів’ян виконувати профілактичні заходи, щоб із настанням похолодання не допустити епідемії захворювання на ГРВІ. Як інформує управління охорони здоров’я, захворюваність на грип зараз у Львові є на рівні минулого року. Інтенсивний показник становить 57,1, що вдвічі менше від епідпорогу. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«Ситуація по грипу у нас є стабільною. Захворюваність на рівні минулого року, інтенсивний показник 57,1, що вдвічі менше від епідпорогу. Тобто, ми можемо прогнозувати, що до кінця року епідемії або захворюваності, яка б наближалась до епідемії, у місті Львові не буде. Ситуація є стабільна», – зазначив В.Зуб.

Головний медик Львова наголошує, що зараз дуже важливо, щоб кожен дбав про своє здоров’я. «З настанням похолодання, тримати ноги в теплі і сухими, вдягати теплі речі, які би не стягували тіло, дуже важливо. Тільки так ми зможемо запобігти поширенню захворюваності та не допустити епідемії. Профілактичні заходи повинні виконувати всі», – сказав він.

Водночас Володимир Зуб звертає увагу тим, хто вже почуває себе зле. Ці люди, за його словами, мають звернутися за кваліфікованою допомогою і сидіти вдома. «Ходити на роботу хворому – це не розумно з двох причин: перше – ви не дбаєте про своє здоров’я, а також наражаєте на небезпеку заразити своїх колег», – наголошує начальник управління охорони здоров’я.

ГРВІ – це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів.

Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу – контактний і повітряно-крапельний.

Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРВІ та ГРЗ.

Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:

– повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;

– загартовування та часте провітрювання приміщень;

– вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

– часто мити руки з милом;

– прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками) при кашлі та чиханні;

– широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

На що необхідно звернути увагу:

– захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м`язовий біль, порушується сон.

– здебільшого на другу добу хвороби з`являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м`якшає, з`являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

– вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби.

– існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з`явитися блювання, судоми.

В осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.

Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням – це небезпечно.

Фото: Львівський портал 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...