ОСТАННІ НОВИНИ

У період різдвяних свят прикордонники просять турфірми завчасно інформувати про подорожуючих

|

Правильно оформлені документи для перетину кордону дітьми під час зимового туристичного сезону та попереднє інформування прикордонників туроператорами – запорука комфорту при слідуванні на відпочинок в іноземні країни. Про це повідомляє прес-служба Мостиського прикордонного загону.

Щорічно у період новорічних та Різдвяних свят, в пунктах пропуску через державний кордон значно збільшується пасажиропотік та кількість туристичних груп, в тому числі і груп дітей. Прикордонниками Мостиського загону впроваджено інноваційні підходи в процедуру оформлення організованих туристичних груп. Зазначене нововведення полягає в забезпеченні своєчасного надання туристичними компаніями прикордонникам інформації про перетин кордону групами туристів в пунктах пропуску «Краковець», «Шегині», «Смільниця». Інформацію можна передавати по електронній пошті на адресу прикордонного загону (mostiska_zagin@pvu.gov.ua). Дана інформація дасть змогу забезпечити туристам комфортні умови перетину кордону, зокрема швидке проходження паспортного контролю, сприятиме уникненню накопичення транспортних засобів в пунктах пропуску та додатково зекономить час подорожуючих. Крім того, прикордонники радять туристам уважніше ставитися до оформлення документів. Особливе це стосується дітей. Адже, тільки з початку 2012 року з вини батьків та організаторів поїздок, в пунктах пропуску Мостиського загону охоронці кордону були змушені відмовити у виїзді за межі країни близько 130-и неповнолітнім українцям.

Наразі і надалі основними причинами відмов у пропуску залишаються відсутність доручень від батьків, які потрібні у разі коли дитину супроводжує лише один з батьків, або уповноважена ними особа. Крім того, серед причин не пропуску є недійсні документи для закордонних поїздок, відсутність документів на право перетинання кордону, відсутність фото дітей в документах батьків, закінчення терміну дії паспорта, технічна несправність документа.

Також нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства України неповнолітні громадяни України можуть виїжджати з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Крім того, відповідно до правил перетинання державного кордону громадянами України, виїзд за межі України неповнолітніх громадян України здійснюється:

за нотаріально посвідченою згодою батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі;

без нотаріально  посвідченої згоди одного з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин України, що не досяг 16-річного віку, або у проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном;

у разі пред`явлення  документів або їх нотаріально посвідчених копій:

свідоцтва про смерть другого з  батьків;

рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

рішення суду про визнання другого  з батьків безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання другого  з батьків недієздатним;

рішення суду про надання дозволу  на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без  згоди та супроводу другого з батьків;

довідки про народження дитини, виданої  відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного  кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Просимо також звернути увагу на особливості виїзду дітей – громадян України до Російської Федерації: діти – громадяни України до 16 років можуть перетинати державний кордон за наявності свідоцтва про народження; до Республіки Білорусь: діти – громадяни України можуть перетинати державний кордон за наявності проїзного документа дитини, або за паспортом громадянина України для виїзду за кордон батьків, у який вони вписані.

Більш об’єктивно ознайомитися з  інформацією щодо  перетинання українського кордону, можна на веб-сайті прикордонного відомства pvu.gov.ua.

У разі виявлення можливих шахрайських дій окремих осіб щодо збору коштів з пасажирів автобусів за прискорене проходження прикордонного контролю – не зволікайте, повідомляйте безпосередньо прикордонників Мостиського загону за телефоном 8-234-4-13-02.

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...