ОСТАННІ НОВИНИ

Moody`s знизив рейтинг 11 українських банків

|

Міжнародне рейтингове агентство Moody`s слідом за зниженням суверенних рейтингів України знизило автономні кредитні оцінки, рейтинги оцінки боргів та депозитів 11 українських банків і однієї лізингової компанії. Про це сказано у прес-релізі агентства.

Згідно з наданою інформацією, оцінки знижено і за Національною рейтинговою шкалою. Негативний прогноз встановлено стосовно всіх банківських рейтингів.

Знижено рейтинги наступних банків: «Фінанси і кредит», «Кредит Дніпро», «Перший український міжнародний банк», «ОТР Україна», «Південний», «ПриватБанк», «Промінвестбанк», «Райффайзен Банк Аваль», «Ощадбанк України», українська філія російського банку «Сбербанк Росії», «Укрексімбанк», «Укрінбанк» та «VAB», а також лізингової компанії «Райффайзен лізинг Аваль».

Зниження рейтингів, як сказано у прес-релізі, було продиктовано зниженням суверенного рейтингу України до «B3» з «B2» і подальшим зниженням рейтингів оцінки депозитів в іноземній валюті до «Caa1» з «B3», оцінки депозитів у національній валюті та оцінки бондів до «B2» з «Ba1», а також оцінки бондів в іноземній валюті до «B3» з «B1». Розрив оцінок, наголошується у прес-релізі, є максимальним для банків та інших емітентів країни. Негативний прогноз за суверенними рейтингами збережено.

Згідно з релізом Moody`s, зниження автономних оцінок десяти з 11 банків обумовлені співвідношенням капіталу і залежністю від внутрішнього державного боргу, рівнем залежності від внутрішніх макроекономічних показників і фінансового середовища, а також розміром фондів ринкового походження.

Беручи до уваги всі ці фактори, оцінки банків було знижено на один щабель. Зокрема, 9 з 11 банків отримали рейтинг «B3», банк «Фінанси і кредит» зберіг свій рейтинг на рівні «В3», при цьому рейтинг «ПриватБанку» знижено тільки до рівня «В2», що на один щабель вище суверенного рейтингу України. Moody`s пояснило це виключення здатністю менеджменту банку врівноважувати внутрішні державні ризики з ринковою діяльністю і помірним рівнем диверсифікації бізнесу поза межами України.

Нагадаємо, 5 грудня міжнародне Moody`s знизило рейтинг державних облігацій України на один щабель – з B2 до B3. Прогноз залишається «негативним».

DT.UA

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...