ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині громадські активісти почали перевіряти державні закупівлі

|

Українська законодавча база щодо державних закупівель є настільки недосконалою, що державним службовцям подекуди доводиться свідомо йти на порушення закону, аби державні кошти були скеровані за призначенням. Відтак, громадські активісти Львівщини ставлять за мету виявити та усунути законодавчі недопрацювання шляхом винесення конкретних пропозицій на комітети Верховної Ради України. Про це та багато іншого йшлося під час проведення круглого столу «Особливості проведення комплексного моніторингу здійснення державних закупівель у Львівській області», який відбувся 26 червня у Львові.

Дискусанти зібралися невипадково, адже з 1 червня 2012-го року львівські громадські організації «Брама» та «Центр політичних студій» почали  у Львівській області моніторинг тендерних процедур у таких сферах, як закупівлі товарів та послуг на потреби діяльності місцевих органів влади, виконання державної політики у сфері сім’ї, молоді та спорту, а також проведення державних закупівель від 10 000 до 100 000 гривень.

«Громадська ініціатива моніторингу тендерних процедур є на часі, адже прозорість у таких питаннях є надзвичайно важливою, – наголосив присутній на круглому столі депутат Львівської обласної ради, член бюджетної комісії ЛОР Святослав Шеремета.

Важливість проведення моніторингу підкреслив також колишній начальник управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА, депутат Львівської облради Андрій Корнат, який безпосередньо зіштовхувався з проблемами у процесі державних закупівель у Львівській області.

 «Вчасно виділити та оптимізувати державні кошти, скажімо на такі речі, як оздоровлення дітей, практично нереально. Адже сама процедура є доволі тривалою, а кошти потрібні вже і негайно. І тому чиновникам подекуди доводиться йти на свідомі порушення законодавства, аби та чи інша дитина могла вчасно оздоровитися. І таких прикладів безліч», – каже пан Корнат.

Координатор моніторингового проекту Наталія Тимчій розповіла, що громадські активісти не ставлять собі за мету просто виявити порушення та оприлюднити їх. За її словами, набагато важливішим є змусити чиновників бути відкритими та прозорими, аби кожен бажаючий міг знати, на що йдуть державні кошти.

«Ми виявили системну глибоку кризу у сфері державних закупівель. Головним для нас є те, аби ми напрацювали чіткий механізм усунення порушень, якщо вони будуть. Законодавство недосконале, отже його потрібно змінювати. У результаті нашої роботи ми хочемо напрацювати чіткий пакет законодавчих ініціатив для подання на розгляд профільних комітетів Верховної Ради України», – пояснює пані Тимчій.

Активістка повідомила також про перші проміжні результати проведення моніторингу.

«Механізмом проекту є запити у ті чи інші державні структури. Якщо ми не отримуватимемо відповідей, то вдаватимемося до відповідних оскаржень у прокуратурі та судах. Перші запити уже надіслано і нас доволі здивували деякі відповіді своєю вичерпністю та лаконічністю: мовляв плану у них немає взагалі. А управління у справах сім’ї та молоді спорту Львівської ОДА взагалі не надало нам відповіді на два запити, які ми їм надіслали», – констатує Наталія Тимчій.

За її словами, проект моніторингу державних закупівель є коаліційним, оскільки здійснюється у восьми областях України та місті Києві. «У Рівненській та Херсонській областях деякі в результаті реалізації проекту деякі чиновники уже поплатилися своїми посадами. Адже були виявлені перевищення закупівельних коштів», – каже координатор проекту.

Наталія Тимчій підкреслює, що об’єктом прискіпливої уваги громадських активістів стануть не лише управління у справах сім’ї та молоді і фізичної культури та спорту Львівської ОДА. За її словами, проект передбачатиме також моніторинг у сфері екології, дорожнього будівництва, лісового господарства, тощо.

На завершення дискусії учасники круглого столу прийняли резолюцію, у якій звернулися до усіх громадських організацій із закликом приєднуватися до дій, спрямованих на посилення контролю з боку громадськості за діяльністю комітетів з конкурсних торгів.

Довідка

У Львівській області об’єктом моніторингу тендерних процедур стануть Львівська ОДА, Львівська міська рада, Дрогобицька міська рада та сім районних держадміністрацій.

Проект “Реалізація методики громадського моніторингу – основа прозорості державних закупівель” реалізується Центром політичних студій та аналітики в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...