ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові пом’януть 30 тисяч розстріляних радянською владою у червні 1941 року

|

Завтра у «Тюрмі на Лонцького» панахидою пом’януть жертв репресій. Захід приурочений до 71-ї річниці масових розстрілів у в’язницях Галичини наприкінці червня 1941 року. Початок о 13 год. Про це повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

На подвір’ї Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відбудеться поминальна молитва за жертвами політичних репресій. Панахиду відслужать капелани Центру військового капеланства УГКЦ.

Нагадаємо, що з початком німецько-радянської війни станом на 24 червня у тюрмах Львова та Золочева було розстріляно 2072 особи.

26 червня затвердили розстрільні списки — ще 2068 осіб, що підлягали знищенню. Їх розстріляли протягом 24-28 червня. Отже, разом у Львівській області було розстріляно 4140 в’язнів.

Ще близько тисячі осіб було заарештовано протягом періоду, коли тривали розстріли, нових в’язнів належним чином не оформлювали. У більшості випадків навіть не викладали звинувачень, проте упевнено називали їх причетними до ОУН, шпигунами, диверсантами, тобто особами, що підлягають розстрілу.

Загалом у тюрмах України на початку німецько-радянської війни протягом кінця червня — початку липня 1941 року радянською владою було знищено близько 30 тисяч політичних в’язнів.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...