ОСТАННІ НОВИНИ

Вступна кампанія 2012: конкуренція за державне місце у виші зросте

|

Особливістю вступу-2012 стане більш жорстка конкуренція за місця державного замовлення. В цьому переконують активісти громадянської мережі ОПОРА, що спостерігатимуть за процесом вступу у майже п’ятдесяти ВНЗ України.

Так, цього року для участі в основних сесіях ЗНО зареєструвалося на 22% абітурієнтів більше, ніж попереднього. Також, сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти дійсні для участі у конкурсному відборі починаючи з 2008 р., а відтак кількість потенційних абітурієнтів є набагато більшою, аніж кількість зареєстрованих на ЗНО-2012. 

Також, активісти ОПОРИ звертають увагу на певні відмінності у формуванні конкурсного бала вступника 2012 року.

Як і в минулому році, він складається із суми балів сертифіката ЗНО та середнього бала документа (додатка до атестата). Однак, мінімальний бал з профільних предметів не може бути менший 140 балів (124 у минулому році), а з непрофільних – 124.

Крім того, виш може встановлювати свій мінімальний прохідний бал для профільного предмета (але не нижчий ніж 140 балів).

Абітурієнтам, які досягли визначних успіхів у вивченні предметів (призери IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу Всеукраїнських конкурсів – захистів науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, нагороджені дипломами I – III ступенів) до бала зараховується додаткових 30, 40 чи 50 балів, але лише в тому випадку, якщо  цей предмет є профільним.

Також, 20 балів з профільного предмету додається особам, які в рік вступу закінчили підготовчі курси (відділення, факультети довузівської підготовки) вищого навчального закладу.

Крім того, кількість пільговиків цього року не може перевищувати 25% місць державного замовлення. Однак, кожен виш може зменшити квоту для пільговиків, погодивши її з МОНМСУ.

Нагадаємо термін подачі документів та заяв для таких вступників – з 2 по 31 липня.

Також, змінилися у 2012 році і умови для вступу на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр». Здобуття диплому «магістра» є можливим у будь-якому вищому навчальному закладі, а не лише в тому, де здобувався ОКР «бакалавра».

Вступ на підготовку за ОКР «магістр» відбувається на основі конкурсного відбору. Рейтинговий бал вступника-бакалавра складається із суми фахового випробування, вступного екзамену з іноземної мови та додаткових показників конкурсного відбору, визначених правилами прийому до вищого навчального закладу.

Терміни прийому документів та проведення вступних випробувань встановлюються правилами прийому кожного вишу.

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...