ОСТАННІ НОВИНИ

Чотири церкви Львівщини можуть внести у список ЮНЕСКО

|

Сьогодні, 15 червня, заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Губицький провів нараду щодо стану підготовки внесення у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО спільної українсько-польської транскордонної номінації «Дерев’яні церкви українських і польських Карпат». Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

За словами Володимира Губицького, на даний час вже відібрано по вісім пам’яток з кожної країни, які є визначними взірцями пам’яток культурної спадщини – храмів лемківської, бойківської, гуцульської та галицької шкіл, які зберегли свою автентичність і можуть розглядатися як потенційні кандидати для занесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Від Львівської області, за його словами, до цього списку потрапило чотири об’єкти: церква Святого Юра у м. Дрогобич, церква Святого Духа в с. Потелич Жовківського р-ну, церква Собору Пр.Богородиці у с. Матків Турківського р-ну та церква Святої Трійці в м. Жовква.

Заступник голови Львівської ОДА додав, що станом на сьогодні, за інформацією із Центру Світової Спадщини ЮНЕСКО номінація (заявка) дерев’яних церков карпатського регіону у Польщі та Україні відповідає всім технічним вимогам, встановленим у нормативних вимогах щодо повноти перевірки номінацій до Списку всесвітньої  спадщини.

Після надання доступу делегації ІКОМОС для проведення оцінювання та обстеження  об’єктів буде підготовлено і передано заявку на конгрес ЮНЕСКО.

«Зараз необхідно провести ряд практичних заходів з підготовки номінованих об’єктів для огляду експертом ІКОМОС. Для цього робочою комісією з підготовки об’єктів, за участі управління охорони культурної спадщини, було проведено обстеження всіх номінованих об’єктів і підготовлено перелік робіт, які необхідно провести на цих об’єктах. Крім цього, було скеровано листи до голів райдержадміністрацій Турківського і Жовківського районів про проведення ямкового ремонту доріг, що ведуть до населених пунктів, де розташовані храми» – зазначив під час наради Володимир Губицький.

Фото: ТО “Кактус” 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...