ОСТАННІ НОВИНИ

Колесніков стверджує, що наразі нічних поїздів ніхто не скасовуватиме

|

Теперішні поїзди із спальними вагонами курсуватимуть ще у найближчі 4-5 років, опісля їх замінять сучасні із місцями для сидіння. Про це сьогодні під час брифінгу у Кабінеті Міністрів повідомив віце-прем’єр-міністр України – міністр інфраструктури Борис Колесніков, інформує прес-служба Міністерства інфраструктури України.

«Нічні поїзди курсуватимуть ще 4-5 років. Потім вони теж будуть нічними, але сучасними. Якщо говорити про спальний вагон, то, як правило, у Європі не багато спальних поїздів», – сказав Борис Колесніков.

За словами віце-прем’єр-міністра, 95% пасажирських вагонів придбані ще за часів Радянського Союзу, тож із 7 тисяч вагонів 6,8 тисяч через 4-5 років потрібно буде списати.

«При купівлі нових спальних вагонів буде дуже висока вартість квитків. Один новий вагон такого класу коштує 2 мільйони євро. Коли людина сидить у кріслі, то у поїзда немає ніяких додаткових затрат: немає провідників, постільної білизни, депо, де по 8 годин поїзд миють», –  наголосив Борис Колесніков.

За його словами, сьогодні держава відшкодовує пасажирові 50-70% реальної вартості квитка на поїзд. Саме тому піднімати ціни на квитки недоцільно. «Піднімати вартість квитків невиправдано, тому що тоді треба буде значно піднімати», – підкреслив Борис Колесніков.

Тож нині відбувається оптимізація рухомого складу вітчизняної залізниці. Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що наразі відмінятимуться лише ті нічні поїзди, які не користуються популярністю у населення та не можуть перевозити 15-20 пасажирів на відстані у тисячу кілометрів, а відтак їх скасування ніяк не пов’язане із впровадженням  поїздів Hyundai. Існування таких нерентабельних поїздів у реальності призводить до дорожчання квитків, оскільки вимагають утримання персоналу.

«Нічні поїзди почали скасовувати ще у жовтні, жодного відношення до Hyundai вони не мають, тому що за перші 4 години продажів на них було продано 2,4 тисячі квитків», – зазначив Борис Колесніков, додавши, що ціна на нові поїзди відповідає обіцяній.

Віце-прем’єр-міністр запевнив, що поїзди Hyundai курсуватимуть не лише вдень, але і вночі. «Коли ми отримаємо весь комплект цих поїздів – всього 10 поїздів – то вони ходитимуть і вночі», – сказав Борис Колесніков. При цьому він повідомив, що зараз ведуться переговори з регіональним керівництвом про необхідність забезпечити роботу інфраструктури – громадського транспорту, який, в першу чергу, повинен бути підлаштований під розклад вечірніх і ранкових поїздів.

Нагадаємо, з 27 травня поїзди Hyundai почнуть курсувати між Києвом, Харковом та Львовом, а на початку червня – з’єднають столицю з Донецьком.
Фото: PHL

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...