ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові відзначили кращих працівників музейних закладів

|

З нагоди Міжнародного Дня музеїв сьогодні, 18 травня, у приміщенні Львівського історичного музею міський голова Львова Андрій Садовий відзначив кращих працівників музейних закладів Львова. До урочистостей долучився також міський голова Одеси Олексій Костусєв, який зараз перебуває у нашому місті з делегацією з нагоди Днів Одеси у Львові. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

З метою заохочення і підтримки кращих працівників музейних закладів м. Львова, які виявили професіоналізм, ініціативність, творчість та інноваційність у роботі, за активну участь у науковій і громадській діяльності відзнаки кращим  львівським музейникам вручено у таких восьми номінаціях:

– Збереження музейного фонду.             

– Популяризація фондових збірок.

– Міжнародна діяльність.

– Науково-видавнича діяльність.

–  Розвиток музейного маркетингу.

– Впровадження нових форм роботи, інноваційна діяльність музеїв.

– Внесок музею у розвиток міста, популяризація історії  та культури  Львова.

– Розвиток музею – навчального закладу.

Зазначимо, що у 2012 році номінація «Розвиток музею – навчального закладу» була запроваджена вперше.

Отож, переможцем у номінації Збереження музейного фонду (за реставрацію музейних експонатів) було нагороджено Сірого Руслана Богдановича – головного зберігача фондів Музею народної архітектури та побуту.

У номінації Популяризація фондових збірок (за популяризаторську, фондову та  науково-дослідницьку діяльність) нагороджено Тимця Ігора Васильовича – директора Історико – краєзнавчого музею м.Винники.

Номінацію Міжнародна діяльність здобула Булгакова Людмила Петрівна –  старший науковий працівник, зберігач фондової групи Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.

Переможцем у номінації  Науково-видавнича діяльність (за серію видань про Станістава Людкевича) стала Штундер Зіновія Костянтинівна – старший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької, відділ музею Станіслава Людкевича.

У номінації Розвиток музейного маркетингу (за співпрацю з фондами, організаціями та установами з метою реалізації музейних проектів, залучення відвідувачів, популяризації музеїв, збагачення музейних колекцій, популяризації музею) диплом одержала Корнєєва Галина Вікторівна – кандидат історичних наук, завідувач сектором «Музей Русалка Дністрова» Музею-садиби Маркіяна Шашкевича Львівської Національної  Галереї мистецтв.

Перемогу у номінації Впровадження нових форм роботи, інноваційна діяльність музеїв здобув колектив проекту «Підземеллями середньовічного Львова» у складі науковців та працівників Львівського музею історії релігії: Л. Довгань (керівник), М.Хмільовський, К.Назар, В.Банах, Н.Полянська, О.Павляк, О.Дац, М.Романів Львівського музею історії релігії.

Диплом за Внесок музею у розвиток міста, популяризація історії та культури Львова (за діяльність та реалізацію  заходів, які сприяють розвитку туризму  та промоції міста) одержала авторська група науковців проекту «Час історії. Історія часу» у складі: С.Олексенко (керівник групи), П.Слободян, М.Побережний Львівського історичного музею.

Переможцем у номінації Розвиток музею навчального закладу став Шидловський Ігор Віталійович – завідувача Зоологічного музею ЛНУ ім. Івана Франка музею, доцента кафедри зоології.

Як розповів після урочистостей Олексій Костусєв, Одеса зараз готує новий музейний проект. «Ми сьогодні працюємо над проектом своєрідного кутка старої Одеси, де б жили люди в старих домівках і умовах, побутом, які були 100 років тому. Такий досвід в світі є. Ми зустрічаємось з працівниками музейних закладів, маємо проект «Ніч в музеї». Святкуємо досить гучно», – розповів мер Одеси Олексій Костусєв.

Водночас Андрій Садовий зазначив, що у Львові найближчим часом також планують відкрити чимало нових музеїв.

«Я вірю, що ми скоро зможемо відкрити і Музей визвольної боротьби, і Музей «Територія терору». Вірю, що будемо активно розвивати Історичний музей, будемо давати нашим музеям нові подихи. Треба працювати, аби бути краще готовими до великих туристичних потоків», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, що нагородження дипломами та грошовими винагородами було запроваджене у Львові у 2010 році за спільної ініціативи керівників Львова та міського голови. Грошова премія становить 10 тис грн.

Фото: Львівський портал 

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...